V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

hanikrivi

Očekávala jsem více. Pohádka mě velice nudila. Táňa Pauhofová byla až pířliš chytrá na tak naivní postavu a Jirka Mádl by se možná někde jako čertík blýskl, ale rozhodně ne v hlavní roli. Pohádce chyběl nějaký silný motiv (zlaté voči - vážně?), děj a scénář byl doslova otřesný. ()

pindruche

To je tedy veledílo, nedokázala jsem určit režiséra, tipovala jsem nějakého začátečníka nebo žáka pana Trošky. Ušišlaný Mádl a paní Bohdalová, která hraje od Fany všechno stejně. K údivu celé rodiny jsem dokoukala a tím si vysloužila medaili za statečnost. Ještě by mě zajímalo jak se ta Hospoda u dvou zamilovaných, nebo jak se to k čertu jmenovalo, bude jmenovat za 20 let, možná U dvou pohádaných nebo nasraných. ()

Peddro

Další nová pohádka, která mě vůbec neoslovila... Nejvíce mi vadí, jak Jiří Mádl žvatlá, což nechápu. Vždyť to není ani vtipné, ani roztomilé, pouze trapné... ()

tinss_18 odpad!

velká katastrofa.hudba ako z filmov pre dospelých, efekty ako z indickych filmov, zvláštne postavy. toto niekde vysielať, mali by dostať pokutu ()

Nick321

Je to taková slabomyslnější pohádka, ale už jsem viděl horší. Jirkovi Mádlovi by prospělo, kdyby po této zkušenosti navždy přestal hrát dementy, kazí mu to hereckou reputaci, jsem si jistý, že neschopný čert se dá zahrát i jinak, než že k tomu všemu bude navíc mluvit jako pako. O Jiřině Bohdalové ani nemluvě, občas přes to její nakřáplé šišlání nebylo pořádně rozumět. Haně Vagnerové jsem snad vyjímečně věřil roli intrikánské služebné, její provedení rolí bývají spíše tragikomické. Za Miroslava Táborského mi bylo vyloženě trapně, s těmi křivými rohy a projevem uřvaného imbecilního čerta. Kdo se role dobře zhostil byl padouch Matěj Hádek, hůře Pavel Zedníček, který spíše přehrával. Dobře hrála Táňa Pauhofová a Naďa Konvalinková. ()

Tuvy

19:45 - Pohádka je v půlce (chápu-li správně) premiérového vysílání a už má 5x odpad. Zatím asi budu muset souhlasit, byť teď nastoupila Táňa a hned lze aspoň udržet oko na obrazovce :D Zhodnotím až skončí a rozbalíme si dárky. Tak pohádku dovysílali a skončili jsme na 1* - za Táňu. Režije zde nevynikne, protože film totálně zkazil scénář a kamera. Scénář, protože ze základní dějové zápletky (která asi nebyla špatná) udělal nudnou pitomou frašku bez smysluplných dialogů, použitelných (zamilovatelných) postav či alespoň vtipných scének. Kamera je pak na úrovni naprosto amatérského domácího videa, půlka scének působí (především díky pitomému osvětlení) jako natočená ve studiu s digitálním pozadím. Dialogy, kde jednotlivé postavy byly natočené očividně zvlášť (takže jsou tvořeny stylem "hláška první postavy" "pauza+střih na druhou postavu" "dvě tři mrknutí druhé postavy, jestli se jakože už jede" "hláška druhé postavy" atd.)... Triková stránka? - nenechte se vysmát! Nechápu, proč scény, které by nebylo problém natočit normálně reálně, musí být "ultracool digitální supertricky" (z moviemakeru? nebo spíš malování?) - prostě na úrovni plastových lžiček od soudruhů z BDR. Příkladem za všechny - otevírání pekelné brány. Herci působí všichni toporně, uměle, zbytečně, ale ono se asi špatně hraje, když máte hrát mizerné scény. Mádl se pitvoří, blekotá - popravdě ale spíš působí, jako kdyby vůbec nehrál. Pro zajímavost bych se rád koukl, jestli se při natáčení choval jinak, když stopli kameru. ()

Thorian

O něco lepší než loňská KOUZLA KRÁLŮ, o hodně horší než úžasný ANDĚL PÁNĚ. Skoro to vypadá, jakoby Češi zapomněli, jak se točí pohádky: opakovalo se to, co minulý rok. Až nevkusně častá upozornění na novou pohádku a má očekávání byla opravdu velká. Snad jsem si říkal, že to nemůže dopadnout tak špatně jako loni se zmiňovanými Kouzly králů. Tak špatně to nedopadlo, ale zázrak se nekonal. Dostalo se nám průměrné pohádky, kde se dá vyzdvihnout možná tak krásná Táňa Pauhofová a vcelku hezky zahrané postavy Bohdalové a Táborského. Na druhé misce vah ale stojí hrozná hudba, která mi místy připomínala "Smoke on the water" a místy muzikálovou Válku světů, a fakt, že ta pohádka je prostě průměrná a nepřináší vůbec nic nového ani origiálního. Celkově tak 3* a pevně doufám, že jestli ČT na příští rok opět zařadí nějakou nově natočenou pohádku, budu moct sáhnout po vyšším hodnocení. ()

Fraktální

No takový propadák jako kouzla králů to asi nebyl. ale jinak groteskní a místy nudné a trapné. Řekl bych dobrý pokus , ale tudy NE ! prostě další legendární pohádka z toho nebude... ač mám jirku Mádla docela jako herce rád tak tady ze sebe delal moc velkýho blbce(vobčas mi to fakt až vadilo), kdyby ubral možná by to vipadlalo líp... krom toho mi vadila taková ta žoviálnost dialogů a snaha o moderní vyjadřování postav. ...nápad s hříčku zlaty voči? takovej šroubovanej . ani nevím proč dávam dvě asi jednu přidávám protože jsou vánoce :-)) ()

Jasmín

REŽIE: Další čertovská pohádka od H. Bočana. Bohužel tak o tři kategorie níže než s Čerty nejsou žerty. HUDBA: Dost mě překvapilo, že i pan Uhlíř už vykrádá sám sebe. Ten hlavní hudební motiv je v podstatě trošku převařený z Lotranda a Zubejdy. HERCI: vesměs to tu všichni píšou. Hádek hodně špatný, Bohdalová, Pauhofová, Táborský, Zedníček jsou slušní, mě nevadil ani Mádl. PŘÍBĚH: Je to v posledních letech fakt slabota. Ale asi to holt nebude tak jednoduchý a musíme si zvyknout, že když náš fotbalovej nároďák už nemá na to hrát s těmi nejlepšími, tak i naši tvůrci pohádek prostě nemají na to udělat nějakou pořádnou. Třeba za pár let zase někdo chytí formu.... ()

Marcey199

A mně se to líbilo, jako odpočinek po přežrání ze Štědrovečerní večeře to bylo dobrý.:) Tři hvězdy hlavně za rozkošného na jazyk si šlapajícího Jirku Mádla a stále stejně krásnou Táňu Pauhofovou. ()

zebu_cz

Dá se z filmu s Pauhofovou, Mádlem a Bohdalovou udělat špatný film? Hynek Bočan to dokázal. Nicméně dokázal jsem tuto pohádku dokoukat do konce, což se mi s některými vánočně-televizními díly z poslední doby nepovedlo. ()

lacertacz

Pohádka, která na Vánoce neurazí a pobaví, byť se novou Pyšnou princeznou stane jen stěží. Herecké výkony vcelku ok, režie místy toporná, kamera jakoby s machou TV inscenace. Stačí srovnat s pohádkou Čert ví proč, aby si člověk uvědomil, jak velký rozdíl je u plus mínus stejně natočené pohádky pro stejné publikum mezi průměrem a nadprůměrem... ()

tteasy

Jíří Mádl se nám doma v roli roztomilého čerta líbil všem. Jen díky tomu jak tuto roli zvládl hodnotím hvězdičkou navíc. (Skvěle jsi nás Jiříku o Vánocích pobavil :) ()

qwxyz

Zase mohu dát pouze jednu hvězdičku za snahu natočit nějakou novou pohádku. Ovšem stejně jako loni je výsledek naprosto bídný a nezachrání to ani jinak výborná Bohdalová. Mádl je minimálně zde špatný herec, jeho vystoupení bylo naprosto k smíchu. Pauhofová na tom není o moc lépe....Pozitiva se bohužel hledájí jen těžko. 20% ()