Několik klanů Yakuza soupeří v japonském podsvětí o přízeň vůdce své rodiny. Tento boj o moc nemá konce a ve zkorumpovaném světě, kde neexistují hrdinové, ale jen zrady a pomsty, nejde o to, dostat se na vrchol, ale především o přežití...  V čele zločinecké rodiny Sanno-kai, japonského nejmocnějšího syndikátu z podsvětí, stojí Předseda. Jeho pravou rukou je Ikemoto, jež řídí každodenní byznys. Předsedovým největším rivalem je Murase. Předseda má za to, že Ikemoto se dostal v rámci svého pohodlí až příliš blízko k Murasovi a žádá, aby se od sebe distancovali. Ve snaze uklidnit Předsedovo podezření, Ikemoto nařídí Otomovi, jednomu z mechaniků, aby přinesl několik důkazů, že oba gangy proti sobě brojí. Jenže to je jen začátek nemilosrdné série zrad a konfliktů. Netrvá dlouho a několik klanů Yakuza se chladnokrevně snaží získat peníze a především moc. Intriky a krátkodobá hra na věrnost vrcholí. V tomto zkorumpovaném světě neexistují hrdinové, v tomto boji stojí zlo proti zlu a spirála války gangů nemá konce... (oficiálny text distribútora)

Radiq

...aneb jak se žije a hlavně chcípá v jakuze. Nejdřiv musim řict, že ze začátka mi nebylo vubec jasny, kterej šikmookej patří pod jakou rodinu a celou tu jejich hierarchii. Pak musim řict, že i když si tam morbidností užijete dost (a kvalitních), nejde to považovat jako jediný měřítko kvality. A když jsme u kvality, tak vim, že Takeshi Kitano je jeden z nejlepších japonskejch režisérů a mejch oblíbenejch, ale ten děj nebyl zrovna čirá inteligence na plátně. Prostě taková válka gangů, která je zajímavá hlavně tou japonskou kulturou, lidským chováním a uřezáváním prstů. ()

Martin741

Reziser Takeshi Kitano prisiel tentokrat s mafianskou tematikou, konkretne s Yakuzou. Zobrazuje Europe tazko pochopitelnu japonsku mentalitu, v ktorej divak nevie, ktory clen Yakuzy je na postupe, alebo naopak, ktory mafian zaziva upadok. Rozhodne neodporucam cakat akehosi japonskeho KMOTRA, to ani nahodou. Skor tu ide o seriu vyvrazdovaciek - teda klasicka japonska reznicina. A Kitano ako reziser ma urcite lepsie filmy na konte : Zatoichi?. Japonsku kinematografiu aj s Akirou Kurosawom a Miyazakim mam stale rad. 87 % ()

Vojcl

Bohužel zatím asi nejslabší Kitanův film. Naturalistickými scénami se to tu jen hemží, ale přesto jsem se chvílemi neubránil nudě. Největší problém je, že všechny postavy jsou gauneři jeden jako druhý a není s kým sympatizovat. I když každých pět minut někdo zemře vskutku brutálním způsobem nezvedne to vaše emoce ani trochu. Na druhé straně se nejedná o vyloženě nezajímavý snímek. Takeši jako drsný yakuzák, který rozřeže chlapovi obličej žiletkou a nepohne při tom ani svalem ve tváři je tradičně přesvědčivý a se silným žaludkem je to bez problémů koukatelné. ()

teutates

Japonci a ich pozadie yakuzy, riešenie konfliktov, zavádzanie, vydieranie, zastrašovanie... pomerne "kľudný" snímok, ktorý priemerné zobrazenie tohto žánru rozhodne neprevyšuje nooo nenudil som sa. Na ázijský snímok dosť slabé, ale 5/10 určite. Zobrazenie hierarchie na ktorej čele sedí starý paprda, čo ťahá za nitky. Darebák, myslel, že sním nik nevy-to, no na jeho miesto sa tlačil ďalší, heč. ()

H34D

Takeshi Kitano tentokrát nedokázal/nechtěl filmu vdechnout pro svou tvorbu tak typický nádech absurdity, popř. subtilního humoru. Jeho film je o to vážnější, ale také o to více strojový. V mafiánech ze staré japonské školy by se lidskosti jeden nedořezal a veřte, že to není nedostatkem pokusů. Ukrutnost se zploštila na sérii smrtí ve jménu cti, pomsty, zadostiučinění, anebo jen čirého manipulátorství. Chybí tomu emocionální rozměr. 7/10 ()

• Jediným Kitanovým záměrem při psaní scénáře bylo, aby byl film zábavný. Začal proto vymýšlením způsobů, kterými budou postavy postupně umírat, a až poté napsal příběh, který umožňoval jejich zobrazení. (Raztubyl)
  • Film se natáčel od 23.8.2009 do 23.10.2009 v přístavním městě Kóbe a v prefektuře Ibaraki. (Hal_Moore)
  • První Kitanův film natočený ve formátu 2.35:1. (Hal_Moore)

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

5. ročník festivalu japonského filmu a kultury

15.01.2012

Ve dnech 20. – 26. ledna 2012 proběhne v pražském kině Lucerna Festival japonských filmů Eiga-sai 2012. Výrazně rozšířený 5. ročník festivalu nese podtitul „Pocta Kitano Takeshimu“ (Hommage à Kitano… (viac)

Kitano opět ve spárech yakuzy

Kitano opět ve spárech yakuzy

05.12.2009

Takeshi Kitano je bezesporu všestranný tvůrce, ale na mezinárodní scéně se prosadil hlavně díky gangsterkám a drsným kriminálnkám. Těmto žánrům se však na celých deset let odcizil. Teď se ke kořenům… (viac)