Britské drama, které vzniklo u příležitosti stého výročí založení nakladatelství Mills & Boon, jež se specializuje na vydávání ženských románů, sleduje jeho historii prostřednictvím prolínajících se příběhů tří rozdílných žen, žijících v různých historických epochách. První příběh sleduje manželství Mary Cowpeové a Charlese Boona, jednoho ze zakladatelů nakladatelství. Hrdinkou druhého příběhu je zakřiknutá Janet, která v 70. letech minulého století hledá únik ze svého všedního života v pokleslé milostné literatuře. Protagonistkou třetího příběhu je Kristie, sebevědomá moderní žena, pro niž je červená knihovna, o níž přednáší na univerzitě, předmětem odborného zájmu. Snímek dovedně kombinuje postupy laciného čtiva pro ženy s moderními principy vyprávění a klade provokativní otázky o povaze milostné literatury, přičemž přímo vybízí k divácké diskuzi. (oficiálny text distribútora)

Aky

Zde velmi podhodnocený film. To, že popisuje kariéru nakladatelství zabývajícího se brakovou literaturou, neznamená, že by to byl také brak. Chce to jen trošičku trpělivosti na začátku, kdy se několik příběhů rozbíhá v různých časových rovinách a je v tom malinko zmatek. Jakmile si ale osvojíte kdo patří kam, zjistíte, že se jedná o milé drama o knížkách, důvodech úspěchu červené knihovny, sexualitě, úspěchu v podnikání. ()

Elleannie

Úplně ale úplně náhodně vybraný film (to je to brouzdání po čsfd:), očima jen přelétnutý obsah, který jsem nijak zvlášť nevnímala, a co se z toho vyklube za skvělou večerní podívanou! Tři linie, které film tvoří, jsou skvěle propletené, vždy v přesně pravý okamžik nastoupí ta jiná, všechno dává smysl a tak krásně to do sebe zapadá.. A jako bonus perfektní provokace a jiskření mezi učitelkou a studentem.. no prostě jsem si tenhle film užila do poslední minuty. ()