Každých päť rokov sa konajú preteky s názvom Redline na mieste, ktoré sa odhalí krátko pred začiatkom pretekov. Tentoraz sa bude pretekať na Roboworlde. Miestna militantná vláda sa však pokúša preteky, ktoré nemajú žiadne pravidlá, prekaziť. V tomto súboji platí: kto pokorí Redline ako prvý, vyhráva.
Sweet JP (Takuja Kimura) je vzácny druh pretekára, ktorý preferuje retro štýl a hrubú silu pred high-tech vychytávkami a zbraňami. Trápi ho však zapojenie vlády do pretekov, pretože spolu so svojím tímom chce čistú príležitosť na víťazstvo. Sonoshee McLaren (Jú Aoi) je skúsená vychádzajúca hviezda na pretekárskom okruhu, ktorá predstavuje silnú konkurenciu, keďže už JPho porazila v poslednej kvalifikácii. Kvôli nepriateľstvu vlády Roboworldu a ich kolegov pretekárov sú JP a Sonoshee nútení v pretekoch prekonať svoje vlastné limity. (figliar)

yenn

I v rouše technicky kvalitním zůstává tuctový příběh tuctovým. Ale budiž, stále tu máme závod, který by mohl být efektní, plný závodnického umu a vychytralých manévrů. První částečně platí, druhé a třetí však nikoli. Zde totiž na dovednostech nezáleží – vítězí ten, kdo, obrazně řečeno, „více zařve“, a to je u sportovního či závodního díla obzvláště mrzuté. Jsou-li Tailenders kopií, pak jsou kopií vskutku zdařilou. 4/10 ()

Gonzi

První závod - skvělý Mezičást by mi nevadila, nestojí sice za řeč, ale jako výplň mezi akcí v pohodě. Druhý (a poslední...) závod - přeplácané chaotické něco, z čehož se stane něco normálního až po souboji dvou monster. Totální nepřehlednost dění většiny redline závodu způsobenou jak množstvím elementů (různé cesty, vrtání pod zemí, armáda, mutant + kupa závodníku) tak způsobem nakreslení. Byl obrovský problém vědět, kdo je na kterém místě závodu, kdo po kom zrovna jde apod. Vše je navíc nádherně kreslené, ale tak rychlé, že už se záběry stávají nepřehlednými a bývá problém pobrat, co se zrovna děje v nějakém větším kontextu. Kdyby film měl celou dobu úroveň prvních a posledních asi 10ti minut, tak zvažuju 4-5*. Takhle dávám 2* jen z úcty k těmto částem filmu. ()

Starletka

Mám podobnou historku jako SonGokussj, jenom u mě to bylo pozdě večer, když jsem se chystala na kutě, s tím, že si pustím jenom začátek, a místo toho jsem zůstala až pozdě do noci přilepená k obrazovce, protože nešlo se odtrhnout. Zběsilá jízda od začátku do konce, skvělé postavy a jejich design, dechberoucí animace, epický soundtrack, adrenalin, zábava, emoce! Definice dokonalosti. 10/10 ()

fantassia

Nejsem častým divákem animovaných filmů a tohle pro mě bylo něco hodně odlišného a velmi zvláštního.Ta animace mě prostě fascinovala od začátku až do konce, chtě nechtě musím vyseknout poklonu, hra s tmavými stíny a všemi barvami, top účesy, nápadité bytosti, úžasné krajiny neskutečné jako Sci-Fi samo a přesné do toho vysokoenergetický skvělý soundtrack. Je to prostě zážitek, který smysly nestačí pobírat. Dějově je sice poměrně jednoduchý, rychlostní závod v zakázaném místě, tudíž dvojitá hra o život, ale přesto, že film nemá vyjímečnou premisu, stojí za to vidět. Nesmím opominout spoustu vtipných scén, například dokonalá konzumace šestihraných červích špaget mě samozřejmě hluboce zaujala:-) ()

Djkoma

Závody nebyly nikdy šílenější. Nechtěl jsem říkat, že mi tu vadila (japonsky klasická) romantická linie, protože v těchto příbězích se prostě musí nějaký pár znát a milovat již od dětství, ale je to ve výsledku jediná kaňka na jinak zábavné cestě skrze pro mě neznámý svět. Kromě této linie má film velmi silný tah na branku, Takeshi Koike se snaží prostřední část (mezi závody), co nejvíce zatraktivnit ať průzkumem světu nebo minulosti některých hrdinů. Zde trochu ztrácí, protože vše je opravdu jen naťuknuto, ale ve výsledku mě to popravdě ani tolik nezajímalo, jako ta samotná jízda ve strojích, které popírají všechno, včetně fyzikálních zákonů. Juchů! ()