Bol to príbeh, pre ktorý sa narodil. Najmilovanejší zo všetkých milovaných. Najúspešnejší zo všetkých úspešných. Skutočný jediný kráľ hudby Elvis Presley v úlohe Clinta Rena počas americkej občianskej vojny. Clint ostal doma, ale jeho brat Vance odchádza do služieb Konfederácie. Medzičasom sa Clint ožení s Vanceovou priateľkou a tak keď sa Vance vracia z vojny späť, všetko sa komplikuje. Zdá sa, že Vance sa dá zlákať na pochybné chodníčky… (oficiálny text distribútora)

The_Misfit

Musím uznať, že i keď sa jedná o priemerný film a taktiež prvú skúsenosť Elvisa Presleyho na hereckom plátne, tak čo sa týka hereckého výkonu, ma nemálo prekvapil. Vo filme stvárnil postavu najmladšieho zo štyroch bratov, Clinta Renoa, ktorý zostáva doma, aby sa postaral o svoju matku a farmu, zatiaľ čo jeho starší bratia Vance, Ray a Brett bojujú v americkej občianskej vojne... Vo filme si zahral po boku hercov ako sú Debra Paget a Richard Egan. Snímok sám o sebe má nejako zvláštne nebavil, musím dať za pravdu že nebyť Elvisa, tak by tomuto snímku jednoducho niečo chýbalo. Celý film najviac pozdvihli hudobné scénky v podaní samotného Elvisa. ()

Kosir

S odstupem času, a v tomhle hloupoučkém filmu, je teprve možné si uvědomit, jak málo charismatický Presley byl. To ovšem jeho zpěv a hudební odkaz nemá nijak oslabit. ()