Útěk k legiím

(relácia)
  • Veľká Británia Escape to the Legion
Reality-TV
Veľká Británia, 2005, 4x50 min

Francouzská cizinecká legie je po generace oslavována jako útočiště mužů hledajících druhou životní šanci. Jaká je ale doopravdy? Dobrodruh a badatel Bear Grylls vyráží na Saharu, aby to zjistil. Spolu s jedenácti dobrovolníky, od bývalých zločinců po snaživé obchodníky, absolvuje tvrdý měsíční výcvik v bývalé legionářské pevnosti v západní části Sahary, která vznikla, aby poskytla podmínky pro náročný legionářský základní výcvik, jenž patří mezi nejtvrdší a nejtrýznivější fyzické i psychické zkoušky, jaké člověk zná. (oficiálny text distribútora)

JohnnyFox

Měsíční základní výcvik začíná až po podepsaní pětiletého kontraktu s Cizineckou legií a to v Castelnaudary na jihu Francie.Vůbec mi nejde do hlavy co dělá několik civilů včetně Beara někde uprostřed pouště když angažovat se dá pouze ve Francii.Celé tohle reality show mi přijde dost nedůvěryhodné... ()

mi-ib

Sedím si ve vyhřátem bytečku a koukám co ti chlapi dokázali. Pestrá paleta charakterů, temperamentů a individualit na začátku a pár posledních hrdých chlapů na konci. Dokážu si představit, že skutečný výcvik legie je mnohem těžší. Nedokážu si představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Z toho co dělají aktéři výcviku v tomto seriálu, si asi můžem udělat přibližný obrázek, jak to tam opravdu vypadá. Ale asi nejdůležitější je poslouchat co řikají ti chlapi na černém pozadí v prostřizích. Nedokážu si moc představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Jestli opravdu je to "reality-show" v tom pravém slova smyslu a vůbec nezasáhl žádný scénárista (určitě tam nějaký byl, ale víte jak to myslím...), tak musím uznat, že lepší jsem neviděl! Kdybych měl 6* dám šest. ()

J-o-k-e-r

Televizní dokument o hrstce 12 odvážných, kteří se rozhodli okusit pravý a nefalšovaný základní výcvik legionářského pluku. Nejde jen o fyzickou či psychické stránku jednotlivců, ale také a to především o týmovou spolupráci celé skupiny. Přes tradiční vojenské výcvikové metody (velmi náročná cvičení, běhy,málo spánku), buzeraci nadřízených, zkoušky mentální odolnosti ze zadaných trestů nebo i testy z historie působí vše neuvěřitelně reálně. Spolu s Bearem Gryllsem i jeho spolubojovníky tento přetěžký měsíc prožíváte přímo s nimi...Bohužel, legie není pro každého! ()

blitzer

Escape to the Legion je zajímavý dokumentární cyklus (nebo snad reality-show) o krutých podmínkách ve francouzských legiích. I když, jak řekl Bear na konci, taky si myslím, že toto bylo oproti skutečným legiím jako procházka růžovým sadem (hlavně asi po psychické stránce, protože šikana zde byla pro televizní kamery určitě mírněna). Líbilo se mi, že kromě té zabavné a napínavé složky, kdy sledujete, kdo tentokrát odpadne a co všechno budou muset snášet, se taky dozvíte něco o historii i současnosti legií přímo od skutečných legionářů. No a taky trochu ztratíte iluze, pokud by vás snad napadlo se do legií přihlásit. Já bych tam teda nevydržel ani den, natož měsíc nebo dokonce pět let. Takže čest všem zúčastněným. ()

R4D0

Od samotného začiatku až po koniec som bol,neviem ako to povädať bol som v akom si tranze ktorý ma prešiel až po skončení posledného dielu.Serial ktorý vyráža dych,serial pri ktorom sa človek ani na minútku nenudí pretože,vníma "Francúzsku Cudzineckú Légiu" a skúseného dobrodruha Bear-a Grylls-a ako prežíva najtvrdší výcvik v živote len toľko by som chcel doplniť že "Utek k Légii" patrí medzi moje najoblubenejšie serialy na široko daľeko. ()