Blesková kariéra legendárního zpěváka Jiřího Schelingera a jeho záhadná smrt ve vlnách Dunaje. Dokumentem o předčasné a nevyjasněné smrti populárního zpěváka Jiřího Schelingera začínal v roce 1997 cyklus známý jako Příběhy slavných. Na televizních obrazovkách se od té doby vysílala řada portrétů osobností kulturního, ale občas i sportovního nebo politického života. Záhadná smrt tohoto českého zpěváka a skladatele, jedné z předních postav českého rocku, nepřestává provokovat a vyvolávat nové spekulace ani dnes. Jiří Schelinger zahynul pouhých pět týdnů po oslavě svých třicátin. Vzpomínají na něj příbuzní, F. R. Čech, Z. Svěrák, J. Uhlíř, O. Říha a další. (oficiálny text distribútora)

subic

Příběhy slavných - Série 1 - Díl 1. z roku 1997, další díly byly až v roce 2000 a později a tento byl do cyklu tak nějak začleněn. Schelinger umřel moc brzo, ještě než jsem chodil do školy a jeho písničky se u nás moc nehrály. Za to potom v devadesátkách na Šelepce na oldies jeho jahody mražený jely pokaždé. Tak asi tak. ()

topi

Já si stejně myslím, že v Schelingerově smrti budou mít prsty komouši, už tak jim byl nepohodlnej a svědci, kteří u toho záhadného skoku byli, mohli být podplatitelní nebo nastrčení samotnou STB....nějaké astrologické teorie a spekulace, zda si měl vybrat, jestli bude žít nebo nebude, mě o jeho konci nepřesvědčí. ()

Tommassi3

"Některý věci jsou neodvratný !!" Jiří Schelinger byl jistě modlou a velmi rozporuplnou postavou své doby, kterou můžeme i díky jeho předčasnému úmrtí, byť soudě podle výpovědí jeho přátel bylo jen opravdu nevyhnutelnou fatalistickou eskalací, zastřenému mlčením i mlžením na příkaz tehdejších pohlavárů nazvat legendou.. Toto však z mé strany prostě neplatí, ani jeho hudba mě nikdy neoslovovala, a tak ani tento dokument mě nerozjásal, ačkoliv uznávám, že celé jeho zpracování i celkové vyznění naprosto koresponduje se samotným Schelingerem a jeho osobností !! Jít si velmi časně ráno zaplavat do dubnové Dunaje asi nebyl zrovna nejlepší nápad..stejně jako se ženit v "pátek třináctého".. Za mě jedna zbytečná smrt i jeden zbytečně přeceňovaný dokument.. ()

Rodriguez

Jeden z mála "rockových" zpěváků, který mě zaujal a rád ho poslouchám! Jeho raketový vzestup byl jako rána z čistého nebe, bohužel i tak jeho smrt :-( Velmi zajímavý dokument, který aspoň trochu poodhaluje roušku tajemství z 81. 90% ()

• „Andante“ znamená v hudebním názvosloví „volně“. (sator)