Přešlapy

Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (viac)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

Razzor_82

Životní kotrmelce aneb jak zvládnout život po třicítce. Není to vůbec špatné a je to sakra vtipné. Sympatické postavy co umí udržet vaši pozornost a budou vás bavit. 5/10 ()

Shaleman

První série, taky to nechápu, se mi líbila a dokázala ukojit mé středeční večery s přítelkyní v jedné a pivem ve druhé ruce. Občas mě rozesmály svým humorem, svými bisardními představami a obavami. Na takový večer povedený pořad, žádná sračka či filmařský kýč jako trapně tupě nudné a suché ordinace v růžových zahradách a zázraky životů. Hlavně na první sérii Přešlapů měly tvůrci čas a tak se snažili vykouzlit celkem inteligentní scénář a spousty spousty nápadu - kdy věřte nebo ne- viděl jsem sám sebe. Jenže přišel úspěch a s ním rychlé přípravy na novou řadu a to byla chyba. Nic se nemá uspěchat i přes pořekadlo "kuj železo dokud je žhavé" a tady spěchat byla fatální chyba. Druhá série míří do vod růžových ordinací, kdy kámen prcá cihlu, postavy se podivně motají ve svých problémech a dělají všechno proto, aby vás iritoval pouhý pohled na ně. Nemohl bych to nazvat sračkou, ale na takový nezdařený pel mel nápadů a výstřelků se prostě nedá koukat, protože vás jednoduše rozčílí a to je důvodem, proč nemohu dát 4*, protože ta dvojka to opravdu ale opravdu sráží do bahnitých kolenou. 60% ()

FireTight

Víte co vám řeknu? Mně se tenhle seriál zkrátka líbí (a to ani nejsem v požadovaném věku okolo třiceti let). Možná je to tím, že neznám originální britskou verzi "Šest v tom", možná, ale řešit to fakt nehodlám. Pro mne je důležité, že v záplavě všech těch českých novodobých seriálů (namátkou Ordinace, VKV, RP, Cesty domů, Ulice,...) se na ně Přešlapy dívají z výšky několika pater a mají něco, co těm ostatním chybí - jakýsi pokus o realitu, absence oblíbené berličky "každý s každým a hlavně několikrát", divát si může říct: "jo, to se mi taky stalo" a také osobitý styl, při kterém začnete sympatizovat s hlavními postavami (které naoplátku nejsou trapné). Třeba budu vybočovat z řady, ale já se každý týden na pondělí večer (kdy Přešlapy teď v říjnu 2010 dávají) těším. Můžu se totiž podívat na nový díl seriálu, který alespoň za něco stojí a nepřipadám si u něj jak totální blbec (nebo jak u telenovely, nehodící se škrtněte). ()

Oonika

Tak po pár zhlédnutých dílech měním názor. Prostě se vážně bavím! Občas absurdní situace mě dostávají fakt do kolen. A je mi upřímně jedno, kdo kde co okopíroval!!! :P ()

Hermanka

Přešlapům dávám dvě hvězdy. Ale pouze za to, že jediným přešlapem nebylo obsadit Zuzanu Norisovou. Tato charismatická herečka, je jediné co mě donutí se na chvíli podívat. ()

Jonatána

Tak jsem začala sledovat Přešlapy na netu až teď, jsem na nemocneské už nějaký ten týden a viděla jsem leccos. Narozumím tomu nízkému hodnocení, já jsem každou sériii sjela během dne a půl a prostě mě to baví. Neznám Šest v tom (i když si je určitě zkusím najít), takže nemám s čím srovnávat a mohu pouze říct, že to je fajn a ty kotrmelce jsou občas neskutečné. Ale protože vím, že život občas vymyslí neuvěřitelné věci, nedivím se. Betka Stanková a její československomaďarština mě baví, i když mám pocit, jako bych občas slyšela Ildikó ze sitcomu Susedia. A taky přemýšlím nad tím, jestli opravdu umí maďarsky. Protože já ano, jsem po mamince Maďarka a spousta věcí které říká, se nevyslovuje tak, jak to říká. Ale zní to zábavně a pro české publikum stopro maďarsky. :-D Za mě to je tak na tři a půl hvězdičky, ale půlhvězdy tady nejsou, a protože jsem spokojená a dobře se bavím, dávám čtyři. Trochu slabší, ale čtyři.. ()

xylofonka odpad!

Šest v tom byl seriál, který se mi líbil, byl britský a čišel z něj ten specifický ostrovní humor. Přešlapy jej sice rádoby kopírují s českou intencí, ale zůstává jen trapnost a zmar... nevím co bych dodala, viděla jsem dva díly a jsem ráda, že další už mě nečekají... ()

KdG

Celkem slušná podívaná, je to dost podobné původnímu seriálu 6 v tom, ale celé je to počeštěno. Okouzlující je Zuzka Norrisová. ;-) ()

Rodin

Tak toto je opravdová komedie střevního věku. Tito novodobí Bakaláři, obdaření velmi slušným hereckým obsazením, jen ukazují, kam až člověka (v tomto případě herce) může dovést (v tomto případě nikoli válka) nesplacená hypotéka, Slabé, blbé, sterilní... Nejsem věkově od hlavních hrdinů příliš vzdálen, nicméně vůbec nic z toho, co mezi sebou řeší, jsem fakt nezažil. Od odpadu v mém pohledu dělí toto svěží dílko jen několik chlupů z křečka. Udělat z nesmírného množství nesmírných banalit neverending story, to už vyžaduje celého člověka. Hádejte, kolik dodá scénárista napřesrok do Turecka fezů? ()

Astrebleue

Musím tomu přiznat, že mezi ostatními věcmi v daném žánru na našich obrazovkách to přeci jen přečnívá, ale ne o moc. Některý scénky jsou fajn, ale celkově je škoda dobrých a populárních herců na tuhle záležitost. ()

Pharlap

1/10/09 - Po odvysílání dvou či tří dílů, hodnotím zatím celkem kladně! Zasmál jsem se, má to nadhled a hlavně uvěřitelné, srozumitelné a současné dialogy a situace! Snad se to nepokazí a nestane se z toho další VKV či OvRZ vymejvárna.. ()

Lennie

Hodnocení po shlédnutých dvou dílech je možná trochu unáhlené, ale nemůžu si pomoct. Upřímně, zatím to nevypadá tak hrozně, ale bojím se, že časem to sklouzné do úrovně "vékávéček" a "růžovky". Herci jsou celkem sympatičtí, má to spád, ovšem ty přešlapy, které hrdinové udělají jsou občas hodně mimo úroveň koukatelnosti. ()

KaZbunda

V konkurenci jiných českých 'seriálů' nečekaně svěží a vtipné, s výborným hereckým seskupením. Novotný se Schneiderovou u mě vedou, neb jsem v podobné životní situaci :)) ()