Batic a Leitmayr dostanou za úkol vyšetřit případ ze šedesátých let, jde o vraždu prostitutky. Po odchodu Menzingera dostanou k ruce starého komisaře Sirsche, který na první pohled působí jako starý neschopný senilní dědek. Jenže se ukáže, ž v mládí byl milencem právě zavražděné Giny. Teď nenápadně zasahuje do vyšetřování, aby Batise a Leitmayra dovedl na stopu bývalého majitele nočních klubů Esslingera, který podle něj Ginu tenkrát zavraždil... (oficiálny text distribútora)

jojo-Jozin

Celkem povedená epizoda - rozhodně jedna z těch lepších - dvojice kriminalistů z Mnichova. Na podobných epizodách z Mnichova (ostatní až na klasiku z Duisburgu považuji za brak) je vidět, že při této televizní tvorbě jde o jiné rozpočty než u většiny tuzemské televizní produkce. Čiší z toho jakási profesionální rutinní řemeslnost. ()

Garch

Vůbec nejsem znalcem Tatortu, šlo mi v této epizodě o můj objev z Rakouska, největší herecké překvapení za dlouhou dobu: Nicholas Ofczarek nezklamal. A vůbec, epizoda odpovídala slušnému krimi filmu. (i když ten styl dvojice "dva nosáči a...) mají Němci v oblibě, jak mi Spejbla a Hurvínka. ()