Měsíc na prodej

(TV film)
  • Veľká Británia Moon for sale
Veľká Británia, 2006, 48 min

V letech 1969 až 1972 přistálo na měsíčním povrchu šest amerických vesmírných misí. Pak se priority kosmického výzkumu změnily. V současné době se ale Spojené státy rozhodly vyslat své astronauty na Měsíc nejpozději do roku 2017. O úmyslech jiných států se dá úspěšně spekulovat. Možná se nalézáme na prahu největší kolonizace od doby, kdy si Evropa rozebrala Afriku. Ti, kdo umístí svou vlajku na Měsíci, ovládnou budoucí zásoby energie pro naši planetu. Vyřešily by se tak ekologické problémy, neustále narůstající energetické požadavky a celkově by se zvýšila životní úroveň lidstva. (oficiálny text distribútora)

Dragoni

Aneb plán jak těžit nerostné bohatství a prodávat pozemky na Měsíci na kterém někdo hodně zbohatne, dokument který spekuluje nad myšlenou těžby Helia 3 na Měsíci (Na Zemi se helium-3 vyskytuje velmi vzácně), které bylo i zfilmováno o 3 roky později ve filmu Moon. Zajímavá myšlenka, která se zvrtla v boj kapitalistických mocností a to nikdy nedopadá dobře. 65% ()

xaver

Zajímavý snímek na téma o kolonizaci a exploataci Měsíce. Nicméně zatím je to pořád, a v dohledné době ještě bude, pouze sci-fi. Dokud lidstvo vysílá do vesmíru kosmiceké lodě, které na start spotřebují víc paliva, než sami váží, tak se o dobývání surovin na Měsíci nedá mluvit. ()