Malý veľký bojovník

• Česko Malý Velký Bojovník (viac)

V najtemnejšom období čínskej histórie medzi sebou viedli nemilosrdní vládcovia bitky, ktoré si vyžiadali milióny životov. Tí, ktorí prežili, mali len dve možnosti - zabiť alebo byť zabití. Po celodennej bitke armád štátov Liang a Wei ostali nažive len dvaja muži - starý Bojovník z Liang (Jackie Chan), ktorý hral mŕtveho a jediné, po čom túžil bolo utiecť z vojny domov, a mladý Generál armády Wei (Leehom Wang). Bojovník zraneného Generála zajme a dúfa, že keď ho vydá svojim nadriadeným, splní sa mu túžba po návrate domov. Cesta späť je však pre obidvoch mužov komplikovanejšia, než si mysleli, a aj napriek počiatočnej nenávisti k sebe v priebehu strastí nachádzajú cestu. Netuší však, že je im na stope Generálov brat, princ Wen (Steve Yoo), ktorý túži po tom, aby si poistil cestu k trónu. (TV Markíza)

Shit

Pod nádherným vizuálem, skvělou výpravou, kostýmy a kamerou je bohužel trošku nevýrazně působící příběh, kterej né že by byl vyloženě špatnej, ale bohužel mě nedokázal vtáhnout do děje a nedonutil mě fandit Jackiemu Chanovi, kterej tu mimochodem pokračuje v dobrých hereckých výkonech, ale opět na akci se ve svým věku už nějak přestává cítit, takže z tohohle pohledu toho tady fakt moc neni, což je určitě škoda ()

BuryGol

Vejlet do historie tehdy ještě nesjednocený Číny mě vážně bavil. Jackie Chan jako trochu přitroublej venkovan za armádu zajme generála aby dostal odměnu. Generála chce ale zabít mladší brácha. Film, kterej je spíš noblesní a na přemejšlení, než Jackieho obvyklá tvorba. I když je věk znát, Jackie to pořád umí roztočit. Po tomhle filmu se nebojim říct, aby se vykašlal na americký blbiny a začal zase makat na domácí scéně. Očividně mu to svědčí. ()

Mikita

Takový milý snímek, který bych spíš tipovala na starší datum vzniku, protože v dnešní době se u podobných témat rozhodně točí promyšlenější scénáře (nebo by aspoň měly). Přesto mě postavy a milý humor dokázaly upoutat a já si film užila. Výsledek sváru mezi bratry jsem si dokázala tipnout, ale úplné finále mě rozhodně překvapilo. K celkovému nádechu filmu to bylo velmi kontrastní a o to víc mě to zasáhlo. Kdyby to byla komedie - 4hvězdy. Kdyby to bylo drama - 4hvězdy. Ale stále se nemohu rozhodnout, zda byl tento mix žánrů dobře promíchán. Pěkných 70%. ()

Wormboy

Hmm...krasna vyprava, vyborne kostymi, niekolko velmi slusnych bojovych scen, ale na druhej strane obohrany pribeh, nevydarena hudba, zbytocne tlacenie na humornu pilu v inak dramatickom kontexte. Jackieho mam rad, ale zblaznit sa kvoli nemu nejdem....z tohto filmu mam podobne dojmy...v pohode, ale nic extra. ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Malý Velký Bojovník v podání Jackie Chana je dobrou podívanou. Jackie hraje sice svoji americky oblíbenou komediální postavu, nikterak ale přehnaně. Prostý Číňan, co musel jít do války a jediné, co chce, je jít domů a osázet si políčko. Jen ještě neví čím... ~ Čína je rozdělena na 4 části a všichni se mezi sebou mydlí. Jednu takovouhle bitvu, kdy se pomlátí všichni navzájem, přežívá bez úhony jeden prostý Číňánek, co chce jen jít domů. Stejně jsou všichni mrtví, tak co. Málem už odchází, když tu narazí na polomrtvého nepřátelského generála. Jaké to má ale štěstí, za takovéhoto zajatce dostane půdu, najde si ženu a bude si v klidu hospodařit. A tak zajatce naloží na vůz a vydává se na hódně dlouho cestu domů. ~ Onen nepřátelský generál je ale členem vládnoucí dynastie a také dědic trůnu. Jeho mladší bratr a jiný armádní generál ale nemají zrovna 2x zájem, aby přežil, a jejich podlé plány jim právě nějaký vojáček takhle hatí. Rozbroje mezi únoscem a zajatcem, kdy je to každou chvíli jinak, tak ještě narušuje boj o vlastní životy a touha dostat se domů. ~ Je to akční tak akorát, kluci skáčou a lítají, ale válečné vřavy se nedočkáte. Jde spíš o komornější výpravu, byť jsme stále venku. Je to dobrodrůžo, stále se něco děje a Jackieho prosťáčka budete mít rádi, stejně jako generála, učeného člověka, zajatého náhodným podřadným vojákem. Jejich cesta, trampoty a Jackieho vytrvalost za zkouknutí stojí. Zbývá jen překousnout jeden a půl hodinovou délku filmu, která přes svoji relativní krátkost trvá pomyslně mnohdy až příliš dlouho. ()

• Když Jackie Chan původně přišel v 80. letech s nápadem na film, měl si v něm zahrát postavu mladého generála. Protože však trvalo více než 20 let, než byl snímek natočen, musel si nakonec zahrát staršího vojáka. (Raztubyl)
  • Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „Canola Flower“ nazpíval Jackie Chan. (Rominator)