Hra o trůny - Série 4 (2014) (séria)

Děti (S04E10)

(epizóda)
  • USA The Children

Nečekaný útok severně od Zdi změní situaci. Daenerys musí čelit krutým důsledkům své nadvlády. Bran se dozví více o svém osudu. Tyrion zjistí jaká je jeho skutečná situace. (HBO Europe)

david141474

Právě jsem dokoukal desátý díl čtvrté série Hry o Trůny a musím říct, že jsem něco takového absolutně nečekal. Každá linka byla opravdu zajímavá, dokonce i ta s Branem. Začátek filmu s příjezdem z jedné z nejdůležitějších postav byl opravdu překvapivý a já byl i trochu zaskočen. Nejlepší linka byla stoprocentně s Ohařem, opravdu mě zajímá co se s ním nakonec stalo. No a pak je tu ještě Tirion a Tywin a to je opravdu herecká onanie, dívat se na to vám způsobí opravdové vyražení dechu a ještě 10 minut po zhlédnutí dílu budete mlčet, protože nebudete schopni vyslovit jediné slovo z toho jak vás daný díl či série překvapila. Mě osobně se to stalo a absolutně, absolutně se nemůžu dočkat 5. série, kterou si zítra pustím, protože toto, toto je klenot kinematografie. 20/10 Naprosté vyražení dechu a já nemám slov! ()

pichta

John je čestný stratég. Už sa to skoro podarilo s Mancom, no Staniss to vyriešil po svojom. Nový Mister, nove metody. no z odborneho hladiska to je kktina, ako napichol cievu atď...och. Lanisterci stále kujú,kujú plány. Dôlezitý krok s drakmi možno Daenerys precenila. John stále ľubil Yegrid. Po dlhej ceste dorazili cestovatelia až k prvému čarostromu. No to prekvapko, čo ich tam čakalo... Opäť veľký a brutálny súboj 2 makačov - Ohar a Brian. Tyrion pohol dejom dopredu, viac ako sa dalo čakať. Riadne ho prišpednlil na tom hajzliku. Arya ide za svojim. ()

Dusty56

Epizoda začla tam, kde skončila - na Zdi. Tentokrát to není špatné, byť epizoda má silnější a zajímavější momenty. Branova linie mě neskutečně štve, Daenerys jen vyplňuje díl a nejvíce se díl točí kolem Aryi a samotného závěru s Tyrionem. Co se týče Aryi, tak moc jsem nepobral, proč se ty dvě rytířská paka snaží zničit jeden druhýho, když chtějí to samý, jinak souboj byl dobře natočen a seriál přichází o jednu ze zajímavějších postav, byť poslední dobou spíš vyplňovala díl na "procházkách" s Aryou. Celý díl ovšem trumfuje závěr a znovu v hlavní roli s Tyrionem. Bohužel je to konec v současnosti pro jednu ze tří nejlepších postav (ještě Tyrion a John Snow), na druhou stranu to pěkně zamotává do budoucna, protože Lannistři jsou konečně pěkně v pytli. ()

mimi930

Zatiaľ moja druhá najobľúbenejšia epizóda, hneď po Blakwater. Súboj Brienne a Ohařa - dokonalý, Tyrion - ako neznalkyňu kníh ma prekvapil, ale potešil, Dany s drakmi - úplne som sa vžila do jej pocitov ako "matky drakov". Najlepší bol ale aj tak Varys vedľa Tyriona - rozosmialo ma to, ale takým tým dobrým spôsobom, po všetkom tom zlom, čo sa v tomto diely dialo. Jediná škvrna na epizóde je Stannisova porážka divokých - bolo jasné, že ich je viac, ale tých divokých bolo nejako .. menej ako málo! ()

GesikCZ

Čtvrtá série skončila naprosto parádně a podle mého soudu byla zatím snad úplně nejlepší. Jsem zvědavý, jestli tvůrci nastavené tempo udrží i do pětky, protože úvody nových sérií bývají obvykle výrazně slabší. ()

JarinDL7

Tady ty sračky začaly. Nemáte rádi, jak tenhle seriál skončil? Tady to všechno začalo. Tyrionův důvod jít zabít Tywina mělo být to, že mu Jaime něco přiznal. V seriálu ani nedává smysl, že za Tywinem šel, on předem nemohl vědět, že tam najde Shae. Tyrion tady měl naprosto zahořknout a mělo z něj být opravdové monstrum. Jak Brienne našla Aryu a později i Sansu naprosto náhodně je taky mimo. ()