Ginčó nagaremono mesuneko bakuči

• Japonsko 銀蝶流れ者 牝猫博奕 (viac)
všetky plagáty

Flipnic

Perfektní!!! Klasická "revenge gangsterka" nesoucí se v duchu prvního dílu. Akorát tady se hrají jakési karty, nikoliv kulečník. Klasická klišé jsou skvěle nastaveny - místní mafie, hráčské doupě, gengstři a jejich špatné skutky ještě z mládí, záhadná cizinka (Meiko Kaji), která nehne v obličeji tradičně ani brvou, neustálá vypjatá situace, násilí, podrazy, vyjebávky ... Do toho jeden trochu srandovní sympaťák (Sonny Chiba) o kterém člověk pořád neví, co si pomyslet. A mistr režisér Yamaguchi, který tento druhý díl naprosto vypiloval k dokonalosti. Děj pěkně odsýpá, stále drží diváka v pozornosti a ve finále se stejně jako jednička zvrhne v exkluzivní "made in Japan katana-řezničinu", kde se konečně odhalí všechny intriky, karty a Meiko Kaji se Sonnym Chibou porcují a párají mafiány v úžasném choreografickém ztvárnění na kusy. Gejzíry krve, žádné slitování ... Zde je jasně vidět, jak ještě mladý Chyba už uměl dobře chytit katanu do ruky a zacházet s ní o mnoho levelů lépe, než zbytek komparzu. Film sice patří tehdy oblíbené zpěvačce, která natočila mnohem víc podobných filmů o tajemných drsných mstitelkách, ale já jsem zejména plesal nad hereckým výkonem Sonnyho (můj obrovský oblíbenec a vzor ...), který už zde dokazuje úplně viditelně, jak špičkový je herec, velký frajer, šprýmař a "řezník" v jedné osobě ... Pro mne je toto z filmů, které Meiko Kaji natočila, naprostý TOP!! ()

strougy

Pokračování snímku Gincho wataridori, kde tentokrát Nami pátrá po vrahovi svého otce a místo kulečníku hraje hru Bon, jakousi podivnou verzi klasického větší bere. Meiko Kaji je v hlavní roli stále krásná a náležitě chladná, členové yakuzy jako obvykle neschopní, záporný hrdina po většinu času správně zlý a s výjimkou několika mně osobně nesednoucích humorných scén se tak vlastně nic podstatného nezměnilo. Z mé strany spokojenost. ()