Kniha krve

• Veľká Británia Book of Blood
všetky plagáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

ARI50

Asi prvních 10 minut sem koukal nakonec mně chytalo spaní až mně to nakonec uspalo druhy den sem tomu dal šanci a pustil to znovu ale po par minutách jsem to přeskákal neuspělo to až na malinkou scénku. Ale každý má svůj názor na film a svoje hodnoceni ať jeto odpad nebo 5 hvězdiček . Já se přikláním ke 2 hvězdičkám, a když už přišla šance na potřetí na celý film akorát jsem byl naštvaný. ()

darkrobyk

S obavou jsem sedal k adaptaci Barkerovy stejnojmenné povídky. Knihy tohoto horrorového mága jsou jedinečné, byť silnějším je v románech, než v povídkách. Nakonec jsem byl příjemně překvapen! Film se výrazně od předlohy liší, což je jasné, když vychází jen z několika stránek. Režisér nevyužil většinu krvavých scén z knihy, na druhou stranu přidal dvojnásobné stažení z kůže - jedno v detailu - , typické pro Barkerova Hellraisera ( že by pocta spisovateli?) a krvavou fontánu+krvácející kufr. Velmi se mi líbil motiv s vážkou/vážkami. Erotika kupodivu nevadila, a dotáhla tak do konce jen představy literární doktorky. Barkerovy sexuální detaily film z pochopitelných důvodů pomíjí. Škoda, že vizuálně se nevyužilo více ze světa autorovy fantazie - červi, maso, či nádherně popsané vlající vlasy doktorky, které připomínaly hlavu Gorgony Medusy. Jen váhám, který z konců je brutálnější, zda ten v knize ( asi nejspíše) či ve filmu. A poslední postřeh: tvůrci filmu došli k závěru, že blondýny jsou drsnější. Tak si vykládám podivnou proměnu doktorky z původní tmavovlásky.... ()

Tayen

Film natočený podle průvodní povídky Cliva Barkera ze sbírky Kniha krve. Jelikož měla povídka pár stránek, scénáristé měli dost prostoru na to film vyplnit vlastními vizemi. Ale asi jim chybělo dost fantazie nebo odvahy, protože děj se vleče a nepřináší nic, co by vám bránilo se vzdálit. Velká upovídanost, vaření z vody a nízký rozpočet jsou pro televizní filmy typickými nesváry. Jak ale ukázaly jiné pecky i s nedostatkem peněz se dá udělat díra do filmového světa. Škoda, že to není případ Knihy krve, protože potenciál by byl. Atmosféra je však vlažná, postavy upovídané a celý film působí příliš zkostnatěle. ()

VenDulin85

Ajajaj, co to udělali tomu hezkému chlapečkovi? Přiznám se, že tahákem byl pro mě Jonas Armstrong a to i přesto, že jsem tušila, že to s ním nedopadne dobře- ono není asi dobrý nápad dívat se na fotky z filmu ještě před shlédnutím :-D. O.k., vraťtme se k objektivnímu hodnocení: klasický horor, který by mohl být tematicky něčím více, ale při dnešní hektické době to splichtili, natočili, zapomněli a teď už točí zase něco jiného. Není to úplně špatné, ale pocit strachu na konci vám prostě zkazí pachuť rychlokvašky a marnosti nad nevyužitým potenciálem. Herecké obsazení dobré, to je asi tak jediné, čemu není co vytknout, Sophie Ward překvapí. ()

ghatos

V rámci svého žánru snímek není ničím výrazný. Je to obyčejná duchařina ozvláštněna erotickým vztahem na "romantickém místě" starší učitelky (moc dobře nehraje) a mladého svěžího metrosexuálka, který nemá na sobě ani chloupek (to proto asi aby šli dobře vidět krvavé jizvy). Postavy se nechovají moc logicky, ale to je stará bolest, takže jsem to nějak překousnul. Dialogy jsou slabé, skoro odfláknuté. Někdy se podaří náznaky dobré atmosféry, ale pak to spadne do kýčovitosti. ()

• Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)
  • Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)