Netradiční životopisný film o ruské básnířce Anně Barkovové (1901–1976). Sovětské Rusko, rok 1921 - mladičká Anna má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina. O pár let později už se ale tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Alexandrovna Barkovová strávila v táborech sovětského Gulagu a ve vyhnanství 22 let svého života. Název filmu 8 hlav šílenství odkazuje ke stejnojmenné novele Anny Barkovové, ale i k osmi hlavám - kapitolám, do nichž je snímek rozčleněn. Kapitoly mají každá svůj odlišný styl, a každá přenáší diváka do jiného období života básnířky. Jako celek pak skládají strhující příběh výjimečně nadané umělkyně unášené dějinnými událostmi 20. století v Sovětském svazu. (oficiálny text distribútora)

Benigni odpad!

Alegorie pseudo-intelektuálních úvah rozprostřená do úmorných sto minut. Hlav by stačilo klidně jen šest a osmdesáti minutový film by vůbec neurazil. Rozhodně by bylo potřeba vystřihnout špatné Anetino herectví, které je poznamenáno především nejistou režií a dost nedotaženým scénářem. Výtvarno ve filmu jistě hojí obrazové nedostatky, to je vidět - i když si to tvůrci nechtějí připustit. Kamera často nekompaktně rozzáběrovaná, experimenty s jumpcuptem nesmyslné, hudební dramaturgie bez špetky rozumu. Cyklus Citrus selhává i přesto, že prvotní nápad a námět nemusel být vyloženě špatný, ovšem věčná repetice, opakování hlášek a záběrů a nejasnost dějového vývoje film z "artové" scény jaksi vylučuje a ukládá ho do škatulky "zbytečné filmy". ()

Chenile

Hned jak jsem videl ve vedlejsich postavach jednu "selebritu" vedle druhe, rikal jsem si, to urcite platila CT .. no jiste... v koprodukci s Českou televizí za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie vznikl uplne zbytecny film, diky kteremu ale starnouci hvezdy ceskeho filmu neumrou hlady, protoze si na nem namastilo kapsu tolik lidi az to neni hezky.. ()