Xiao lin lao zu

• Taiwan 笑林老祖 (viac)

Kusko.t2

SÁM DOMA: STRATENÝ V TAIWANE. Shaolinská prerábka na známy motív rodinnej komédie Chrisa Columbusa na spôsob tzv. “holohlavej giallo adventúry“. Príbeh odlúčenia a šťastného návratu sa začne formovať práve v čase, kedy sa hlavný pomazaný mních Shaolinu postihnutý slepotou rozhodne jedného dňa spolu so svojimi malými zverencami opustiť brány bezpečného kláštora. Duchovná púť plná osvety a sebapoznania vedie cez rušné civilizované mesto, ktoré sa stáva kameňom úrazu pre jedného zo skupiny šaolinských kung-fu detí. Jednotlivec nemá právo si vyskakovať a užívať si voľnosti nad rámec skupiny. To platí dvojnásobne hlavne v tom prípade, kedy nepozná mentalitu mestského človeka a jeho vymoženosti. Potrestanie ho neminie na medzizástavke v miestnom medzinárodnom hotely, v ktorom namiesto pokojnej noci v mäkkej posteli musí stráviť dlhú noc v drevenej skrini hanby a pokory. ...Svitá. ...Rádiobudík drnčí. "ZASPALI SME!" Raňajší zhon upriamený k odchodu vlaku si vyberá svoju daň. Až z pohodlia vlaku sa pomaly derie na povrch spomienka na “Šulina – shaolinského Kevina“. “Sakra, zabudli sme ho!“ Malý blúdiaci mních vo veľkomeste sa strhaný zobúdza do šokujúceho rána... ### Alternatívny názov snímku “Shaolin Kung-Fu Kids“ hovorí síce o kunf-fu deťoch v množnom čísle, spomedzi dorastu (ak nerátam tréningové kreácie), ukáže zo svojho bojového nadania trocha iba malý “Kevin“. Okrem trápnych scénok, nudy a plytkého scenáru sa treba pripraviť aj na nedostatok akcie, ktorá často krát zvykne čiastočne zachrániť nevalný dojem. “Shaolin Kung-Fu Kids“ ale nemá čo zachrániť. Bieda. ()