Ramanam

Jako první jsem viděl předělávku z roku 2013, tak jsem mohl hezky srovnávat, tedy co mi má pamět dovolila. Modernější zpracování dopadlo rozhodně lépe (pro většinu lidí bude určitě lépe stravitelné), ale i tento kousek nebyl vůbec špatný. Až na nesmyslnou a zbytečnou vskuvku s událostmi po cyklónu a několik hlušších míst, jsem byl spokojený. Hlavní měrou k tomu přispěla Sridevi (nikoliv pouhý doplněk), taneční čísla a vydařená hudba (nikoliv dementní). Naopak Jeetendrovo přemachrovaně nepřirozené hraní mi příliš nesedlo. Tři hvězdy. ()

Gaja Gamini

První úspěšný film Sridevi v Bollywoodu, ovšem pozdější superhvězda je použita pouze jako doplněk s velmi limitovaným prostorem. Jeetendra je hlavním hrdinou, ovšem také jedním z herců, nad kterými mi nezbývá než povytáhnout obočí. Vím, že byl velká hvězda, ovšem jeho kouzlo (či co) prostě nevidím. Jeho hraní mi přijde příliš strojené. Příběh samotný je běžná masala 80. let o bohatém padouchovi popravující nepohodlné vesničany jedoucím vlakem, Kaderu Khanovi s rádoby směšnými dialogy, nějakém tom sexismu ("Můj syn půjde studovat. Moje dcera může zůstat tady a vést docela podělaný život, pak ji za někoho provdáme." - to nikdo neřekne, ale chovají se tak) a s jednou opravdu dementní písní (Wah Wah Khel). Opravdu průměrné a zapsáno do historie pouze díky tomu, že šlo o Sridevin první úspěch v Hindi. ()