S cieľom nalákať pomstychtivú lovkyňu upírov Raynu Cruz ďalej od jeho priateľov z Mystic Falls, Stefan mieri do New Orleans, kde Valerie našla bezpečný dom, ktorý ho môže ochrániť. Tam sa stretne tvárou v tvár s Klausom Mikaelsonom, ktorý čoskoro začne podozrievať nečakaný príchod svojho starého priateľa do jeho mesta. Medzitým, Enzo, ktorý pracuje v mene tajomnej organizácie s názvom Zbrojnica, príde za Damonom a Bonnie s plánom, ktorý by mohol ochrániť Stefana od Rayny. Nakoniec, po zistení, že sa Alaric rozhodol ihneď odísť do Dallasu s dvojičkami, Caroline sa ponúkne, že sa k nemu pridá a začne tak uvažovať o svojej budúcnosti mimo Mystic Falls. (TV Doma)

Tom10000

14.díl. Rayna, jež touží zabít Stephana, se nezastaví před ničím. Právě on prchá až do New Oreans, kde se setkává s Klausem. Ten mu vypráví o svých posledních letech, ale když pozná, že je označen, vyžene ho. Sám si poté promluví přes jeho telefon s Caroline, a poradí jí do života. Ta se mezitím stará o děti a s Alaricem se domluví na podmínkách péče. Damon je donucen vydat se s Enzem do Zbrojnice, tajné společnosti, jež ale není tak klidná, jak se zdá. Bonnie je sebrána magie, Damon se uvězněn v místnosti, kde se nachází i Tyler, a navíc je úplněk. Na poslední chvíli je Damon vysvobozen, ale Bonnie je na tom moc zle. Tyler prchá pryč. Rayně se sice podaří Stephana dopadnout, ale opět umírá, a to rukou Klause. Zatímco čeká, až se opět probere, Klaus nabízí Stephanovi pomocnou ruku ohledně Rayny a jejího znamení, jež na něm mečem nechala, a Damon se rozhodne dbát Tylerových slov a rozhodnout se "odklidit", (SPOILER: tj. vysušit se). 90 - 95 procent. ()