Keď sa Damonovo správanie zmení z deštruktívneho na smrtiace, Stefan začne ľutovať ich poslednú konverzáciu a rozhodne sa Damona vystopovať a zasiahnuť. Z dôvodov jej vlastným, sa Elena ponúkne, že pôjde s ním. Dr. Wes požiada Cestovateľov, aby nastražili pascu, ktorá opäť otestuje priateľstvo medzi Damonom a Enzom. Po úprimnom rozhovore s Nadiou, Matt požiada Caroline a Tylera o pomoc s ochranou Eleny, čo vedie k násilnej konfrontácii. Neskôr, keď sa Stefan snaží utešiť skľúčenú Caroline, ich konverzácia vedie k strašnému odhaleniu. (TV Doma)

Tom10000

14.díl. Damon zjistí, že mu doktor Maxfield, jenž je oba uvěznil u sebe, vpíchl látku, jenž ho přinutí pít upíry. Když se jeho schopnosti projeví, začne mít Enzo starosti, ale nevzdává to s ním. Přesune se s ním do jednoho domu, kde mu promění člověka v jeho požadovanou stravu. Jsou však uvězněni Maxfieldem a jeho skupinou poutníků. Čas běží a Damonov a touha sníst Enza sílí. Stephan chce vysvobodit Damona a Elena/Katherine s ním jede ze svých vlastních romantických důvodů. Zpočátku se jí daří, ale poté provede chybu, když Damon, jehož našli, uvidí, že to s ním jako Elena vzdala a chtěla ho zabít. Ten je teď držen v Salvatorově domě a Katherine si vyslechne Nadiino ujištění, že vše probíhá v pořádku až na fakt, že byla Tylerem pokousána. Ten se snaží spolu s Caroline přesvědčit Matta, že je špatná a zlá. V romantické chvíli napíše před ovládnutím vzkaz Caroline o pomoc. Je v něm toho dost na to, aby si Stephan s Elenou uvědomili možnost Katherine v Elenině těle. 90 procent. ()