Silas veselo oznámi svoj nový cieľ Damonovi a Elene, ale oni sú skeptickí, keď im Silas na oplátku za ich pomoc prisľúbi, že splní jednu dôležitú úlohu. Tessa so sebavedomím prezradí Stefanovi jej ďalší krok a potom si uvedomí, že Silas ju prekabátil. Zúfalá Katherine objaví nový a neočakávaný následok toho, že sa znovu stala človekom a uvedomí si, že potrebuje nové miesto na bývanie. Výmenou za miesto v internátnej izbe, ponúka Caroline, že jej ukáže ako získať odpovede od Dr. Maxfielda. (TV Doma)

Tom10000

6.díl. Silas oznámí, že už ví, kde se nachází kotva. Od Damona žádá pomoc s jejím nalezením, a ten neochotně souhlasí. Katherine zjišťuje, že absence léku v jejím lidském těle je velikým ohrožením jejího života. Pomalu, ale jistě stárne. Stephan si zatím užívá s Tessou příjemný den u ní doma, a i když se dozví, že je tam Silas uvěznil, po příchodu Eleny, jež tam uvízne rovněž, mají novou zábavu trápit jí. Mezitím Tessa uvědomí Damona o aktuální situaci. Jednoduše: nezabiješ Silase, a já zabiji Elenu. Čas se krátí, a Damon si na Silase přizve i Jeremyho. Když se však Silas dozví, že kotvou je jeho láska Amara, šokuje ho to. Sama z něj vysaje lék, aby se stala smrtelnou, a doufá, že spolu zemřou (SPOILER 01: jelikož je však kotvou, má záhadné vidiny lidí na druhé straně). Život jí však komplikují záhadné hlasy, jež jí nedají spát. Damon ji později sváže a ukáže Eleně, kterou nakonec Stephan zachránil před Tessou a ji samotnou zranil. Caroline s Katherine "převlečenouů za Elenu se snaží zjistit od doktora Maxfielda podrobnosti k jeho plánům. Dozvídají se o záhadném spolku Augustine a jejich upírovi sajícího upíry (SPOILER 02: jak víme, z tohoto spolku pochází i další důležitá postava spojená s Damonovým životem). Katherine po Carolininém odchodu žádá Maxfielda o záchranu sama sebe. 85 - 90 procent. ()