Keď sa Elene a Katherine sníva rovnaký sen o tom, že je Stefan v nebezpečenstve a zúfalo potrebuje ich pomoc, presvedčia Damona, aby im pomohol nájsť Stefana. Ich plány však zmarí tajomná mladá žena Tessa, ktorá vyzerá, že vie všetko o Stefanovej minulosti. (TV Doma)

Tom10000

3.díl. Eleně a Katherine se zdá totožný sen o Stephanovi, jenž mezitím vysává lidi v jedné hospodě a bez prstenu je vystaven velikému nebezpečí. Společně přesvědčí Damoa, že je třeba mu pomoci. Při jeho hledání poznají Tessa, tajemnou čarodějnici z doby, kdy byl Silas a ona před 2000 lety do sebe zamilovaní. Tedy do doby, než si Silas našel jinou dívku, Tessiinu služebnou Amaru, a spolu nevypili lék nesmrtelnosti, jenž pro sebe a Silase Tessa vytvořila. Dozvídáme se, že Amara byla první dvojnicí Eleny. Damon se od ní dozvídá znepokojivou skutečnost osudů všech dvojníků Silase a Amary, což mu může způsobit problém u Eleny. Silas mezi poutníky nachází překvapivou spojenkyni Nadiu. Touhu najít Katherine má i ona. Silas odhalí plány na získání léku proti nesmrtelnosti, jenž nyní koluje v Katherininých žilách. 85 procent. ()