Lekárske omyly a víťazstvá

všetky plagáty
Slovensko, 2008, 26 min

Dokumentárny cyklus o zázrakoch a pádoch slovenskej medicíny. Denne musia vykonávať stovky rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú ľudské zdravie. Ľudia sa na nich obracajú vo chvíľach, keď im je najťažšie. Aj lekári sú však len ľudia - rovnako omylní ako my všetci. Ich chyby môžu mať fatálne následky a na strane druhej ich jedinečné zákroky môžu zachrániť to najcennejšie čo máme – zdravie alebo dokonca život .Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dostáva ročne stovky sťažností. Skutočne ide vo všetkých prípadoch o pochybenia zo strany lekárov, či je to len súhra nezavinených okolností? Alebo pocit krivdy u ľudí, ktorí sa nevedia zmieriť s tým, že stratili to najcennejšie? Hlavnou témou sú skutočné príbehy a osudy bežných ľudí, ktorých život ovplyvnili osudné pochybenia alebo naopak jedinečné zákroky lekárov v slovenskej medicíne. Každý diel cyklu ponúka 2-3 samostatné unikátne medicínske zákroky, ale aj dramatické zmeny osudov konkrétnych ľudí – priame výpovede, pocity, spomienky, konfrontácie a fakty. Použité príbehy: Simona Szocsová – plastika pŕs, Ján Gejdoš – Útok medveďa, Jakub Drevenák z Topoľčian – pichnutie štetcom (oficiálny text distribútora)