Philipp je od svých osmi let sirotek. Po dvaceti letech se znovu vrací do své rodné vísky, aby převzal a prodal dědictví po svém nenáviděném předkovi. Jakmile se však ocitne v místech svého dětství, začnou se dít podivné věci… Philipp zjišťuje, že jeho dávní přátelé jsou zapleteni do strašlivé kletby! (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Duch před kterým se zachráníte tak, že dveře zablokujete židlí? No kurva drát, to je echt deutsche original kunst. Stejně tak mě dost prudily objevující se mokré stopy chodidel, když duch chodil v botách a hlavně fakt, že film postrádal jakékoliv odhalování tajemství, když podstatu Gongera vykecal již v prvních minutách. A tak z filmu zbyl jen podprůměrný mix všech možných klišé a neoriginálních postupů viděných v takřka každé duchařině a ten ultraklišovitý závěrečný zvrat vás už jen dorazí poslední ranou z nemilosti. Ale árijské Němky jsou docela šťavnaté kůstky :-). ()

LuNaj

Jsem skeptický vůči filmům pocházejících z Německa. Hlavně akční filmy jsou neskutečně špatné. Pomstě ze záhrobí jsem moc nevěřil, přesto jsem se rozhodl to s ní "risknout" a dát našim západním sousedům šanci na vylepšení reputace. A to se jim povedlo. Zčásti. Film je celou dobu napínavý, drží vás přikované k židli, sedačce či jiné části nábytku, na kterém obvykle zanecháváte otisk vaší zadnice. Dobrý pocit z filmu zkazí nemastný-neslaný závěr. Jakoby se tvůrci nedokázali rozhodnout, jak to vlastně skončí. Tak mi to přišlo. Vypadá to na happy-end, ale u dobrých thrillerů je ve zvyku zasadit na konec nějakou rozhodující ránu, která zapříčiní, že si na film vzpomenete i po nějaké delší době. Vzpomeňme třeba na Saw. Tady mi to přišlo bohužel jaksi na sílu. Celkové hodnocení 3,5*. ()

Asmodin

Já se jenom divím, že tohle dokázala stvořit německá produkce. Film rozhodně nepřekvapí ani příliš nevyděsí, ale dobrý soundtrack vás udrží v napětí, sem tam na odlehčení pár vtipných scén a na závěr překvapivý konec, který není ohraným klišé - tzv. horor s dobrým, nedobrým koncem. Rozhodně je tohle lehce nadprůměrný horor. ()

helraiser

Přijemné překvapení to je naprosto jasné. Opravdu solidní duchařina s dobrou atmosférou a dobrým nápadem. Všechno šlape jak má a film plyně běží dál až k překvapivému závěru, který jsem rozhodně nečekal. Uvažoval jsem nejdříve, že dám hvězdičky čtyři, ale na konec dávám tři i když se rozhodně jedná o nadprůměr. ()

darkrobyk

Zpočátku to vypadalo jako jedna epizoda z Midsomeru, fantastično tomu dalo nový rozměr. Synové pykají za hříchy svých dědů, aniž by tušili, proč byl onen zločin spáchán. Pověst o gongerovi, mstivém duchovi zavražděného, je sice s tímto Bohem zapomenutým krajem spjata, avšak ne všichni jsou ochotni jí věřit. Starobylé sídlo, mlha, tajemné moře a noční můra, která se umí zhmotnit. Naštěstí žádný prvoplánový bubufilm, kde mají diváka vylekat padající puklice. Ano, příběh originální není, ale je solidně odvyprávěný a závěr si zaslouží hvězdu navíc. Pěkný vizuál, slušná hudba. Na televizní film povedené... ()