Dark Intruder

Příběh se odehrává v San Franciscu roku 1890, kde série hrůzných vražd přitáhne pozornost Bretta Kingsforda (Leslie Nielsen), detektiva playboye s tajnou kriminalistickou laboratoří, knihovnou okultních svazků a neocenitelným trpasličím asistentem (Charles Bolender). Jeho přítel Robert (Mark Richman), který se má brzy oženit s Evelyn (Judi Meredith), mívá za podivných okolností záchvaty transu a zdá se být pravděpodobným podezřelým – zejména proto, že oběti zná. Vrah však řve jako šelma a zabíjí vražednými bestiálními drápy, což jsou dvě vlastnosti, které Robertovi chybí. (mac000)

mac000

Původně natočeno jako pilotní díl k televiznímu seriálu, který se měl jmenovat "Černý plášť". Seriál ale nebyl přijat a tak byl tento pilotní film byl uveden jako celovečerní film v kinech. ()

DaViD´82

"Sherlock-like" seriál o detektivovi nadpřirozena viktoriánské éry... Ehm, vlastně počkat, on ten seriál nakonec nikdy nevznikl. Což je dle kvalit ohromně atmosferické pilotní epizody věčná škoda. Protože ta podmanivá atmosféra, charismatický Nielsen i těch několik odkazů na Lovercraftův mythos dohromady vytváří půvabný koncept, který bych si milerád dopřával na pravidelné bázi. ()

Campbell

Přeškoda že seriál nevznikl protože to co nabízí tenhle film je dost. Máme tu klasické vraždy a u mrtvol se vždycky najde soška. Čekal jsem že vrah bude obyčejný člověk ale chyba lávky. Nielsen je sympaťák a film je i dost krátký takže nenudí, ale teď největší plus a to je atmosféra které je opravdu parádní. Je tu sice pár hluchých míst ale ne zas tak moc. Překvapení. ()