Příběh o mladé dívce jménem Blanca, která zoufale hledá svého skutečného otce. Nakonec se jí ujme starý muž, který - stejně jako hlavní hrdinka - touží po společnosti. Jejich podivný a nerovný vztah nemůže trvat dlouho. Blanca je náruživou běžkyní, a jejím snem je zúčastnit se maratónu. I se svým „novým otcem" se na jeden přihlásí, ale osud jí nedovolí zůstat na jednom místě - pořád musí běžet. Gabriel Velázquez natočil film o hledání vzájemného porozumění na cestě z Francie do Španělska. [Film Festival Zlín 2009] (oficiálny text distribútora)

Bluntman

ZLÍNFEST Ony se točí i chcípáčkovské filmy jinde než u nás? Zatím nejslabší festivalový film pro mladistvé, který zpracovává závažne sociální téma (smrt rodiče/ů, útěk z - dětského - domova), ale kromě něj nemá co jiného nabídnout, protože postavy nežijí a nedýchají, ale jsou žánrovými figurkami, navíc značně tezovitými, a hlavní hrdinka je nesnesitelná hysterická kráva, s kterou nejde soucítit, protože až na smrt rodičů si za všechno, co se jí stalo, může sama, poněvadž je úplně, ale úplně blbá. Závažné téma, snaha o aktuální uchopení prostřednictvím kamery bez stativu a zrnitého obrazu... a výsledek, který je připosraný z toho, aby nepobouřil maloměšťáky. Aspoň že ty zvratky jsou v jedné chvíli vidět, jinak by se jednalo o nefyzické pseudouměníčko formátu DĚTÍ NOCI. Ty mají taky jen dobré herecké výkony.... a tím to tak nějak končí. ()