Dynamická, vědomostní a zábavná soutěž nejen pro teenagery, v níž dvě soupeřící soutěžní družstva ve třech kolech prokazují své znalosti, ale rovněž šikovnost, obratnost a smysl pro humor v recesistických a akčních disciplínách. Cílem soutěžního družstva je vyluštění tajenky. V prvním kole mohou soutěžící získat nápovědní písmena, ve druhém luští tajenku a ve třetím zápolí o ceny. (oficiálny text distribútora)

Zagros

Vědomostní a zábavní soutěž pro děti. Proto by se asi měla hodnotit spíše z dětského pohledu. Jako mladý jsem se na to občas podíval, i když mě to o pár let spíš minulo, a docela se to dalo. Dnes už by to mladé zaujalo jen stěží. Nechal bych tomu i slabší tři hvězdy, ale za rozšíření slova "bludišťák", které se svým nadužíváním stalo protivné, jednu strhnu. ()

Mr.Hudson

Co já jsem se nadíval na Bludiště, to si většina zde přítomných ani nedokáže představit. Téměř u každého dílu jsem byl přilepený u obrazovky a hltal nový přísun nápadů a obratnostních soutěží. Aby si někdo nemyslel, že mám rád teen pořady, prostě v tu dobu jsem na to měl věk a tak jsem se na to logicky díval. Z té doby mám také plno vzpomínek na různé otázky, dovednostní soutěže a velmi si vybavuji i moderátora. Musím, ale otevřeně říct, že novější díly už nejsou takové jako byly tehdy a úroveň šla určitě o poznání níže. Ale jde především o humorný a soutěžní pořad, tak ať si děcka hrají. ()

papaguy

Bludišťáci rulez. Bludiště měla být zřejmě velká šou, vyrobená pokud možno levně. Co chybí v rozpočtu, se dohání v hledišti - přemotivované publikum řve jak na Superstar, což v relativně komorním formátu soutěže působí dost rušivě. Maskoti soutěže - bludišťáci - vypadají trochu infantilně, ale budiž. Zajímavost disciplín kolísá. - Chytře a moderně vymyšlené disciplíny střídají obyčejné. Po každém absolvovaném úkolu přichází na řadu interview a nesmyslné otázky na soutěžící - ve stylu dotazů novinářů po závodě pro sportovní zpravodajství: "Co jsi po*ral nejvíc...". Celkový dojem je mírně pozitivní, lehce rozpačitý. Ale svůj účel tv soutěže pro mládež to zřejmě plní. ()

bangee

Čím déle tento pořad běží, tím více klesá jeho úroveň. Anebo je to tím, že je to určené asi pouze jenom mládež... Každopádně vše od podlahy ku stropu je tam nedmrlé, nijaké, soutěžní disciplíny si vymějšlí snad někdo, kdo v životě nehrál žádnou hru...Jediný co chválim, jsou občas zajímavý ceny na konci... ()

SZYslak

Soutěžní pořad pro děti začíná instrumentální znělkou: "Fatboy slim is fucking in heaven, Fatboy slim is fucking in heaven, Fatboy slim is fucking in heaven, Fucking n fucking n fucking in heaven". A to už nastupuje pičus moderátor, kterého bych s chutí poslal do transportu. Děti se snaží, scéna i scénář jsou bohužel beznadějně dementní a nevytrhne to ani zlatý bludišťák. Vraťte mi kuličky štěstí! ()

• Znělka nese název „Fucking in Heaven“ a je písní z alba skupiny FatBoy Slim „You've Come A Long Way Baby“. (ČSFD)