Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiálny text distribútora)

ghatos

Šílený masakr? :) :) Tohle je mix sociálního dramatu a fans slasher-komedie okořeněněné mírnými gore prvky. Vidět zvratky, krev, absurdní mordy...no nakonec proč ne. Chybí tady však podstatná věc a to je myšlenka nebo atmosféra. Přece vystřelený mozek nemůže nikoho uspokojit. V dnešní produkci je to hodně málo. Jestli se chce někdo podívat na nepříjemný, odporný a mrazivý hnus, tak mu doporučuji Martyrs nebo Srpski film. 2/3 Dream home tvoří neurčitý odosobněný malý příběh "malé" ženy. Té jebne - nic víc a nic míň. Finální propojení dvou vláken slátaniny vyděsí. Ano, zhnusí svou banalitou. Tolik nudných minut ničeho. 1* dávám za černý humor. 23%. ()

zdenny

Asiati takto filmy točí. Jedná se především o sociální drama. A u nich to prostě v takovýchto filmech takto vygraduje. Tvůrci tím chtějí zdůraznit sociálně-ekonomický problém. A jak nejlépe? Prostě tam dáme hodně brutality a krve. Přiznám se, že kdybych byl režisérem, s tímto stylem bych hodně koketoval. Horrorový žánr nám totiž nabízí mnoho možností, a umožňuje nám nahlédnout (a hlavně i kriticky) na mnohé aspekty lidských činností a oborů. A v tomto filmu konkrétně se nejedná prvoplánově o surovou brutalitu, nýbrž o zdůraznění dejme tomu civilizačního problému na určitém místě v určitém čase. Co se týče filmařské brutality, u pár věcí jsem syknul. Jsem celkem otrlý divák, ale rozbití záchodu hlavou bezbranné dívky - drsné. ()

eraserhead666

Když tě sere svět, naser se taky a jdi mu to nandat. Huh, trochu zvláštní a pro mě svým způsobem překvapující hong kongský film kombinující v podstatě sociální drama reagující na aktuální situaci a slasher/home invasion krvák. A jak je to drama pochmurné a zdrcující, tak je krvák krvavý, nápaditý a zručný. Ony jako by ty dvě části do sebe nijak nezapadaly, ale namíchané je to přijatelně a všechno plyne hezky jak má. Docela zajímavé postavy, šílené scény, obstojné herectví. Prostě zvláštní. ()

Martrix

Vzhledem k míře brutality s jakou jsou oběti koseny, beru s velkou rezervou úvodní tvrzení tvůrců, že je film inspirovaný skutečnými událostmi. Ale ono je to stejně jedno, protože je to jeden z filmů, které se budu snažit vytěsnit z hlavy. Žánrové zařazení komedie je absurdní, pokud nejste jeden z těch magorů, kterým příjde zábavné sledovat inovativní způsoby vraždění. Nejhorší na tom ale je, že právě to jsou jediné okamžiky, kdy to má tempo. Ty ostatní momenty jsou poskládané flashbacky, které mají ukazovat co tomu běsnění předcházelo. Jenže je to nudné a ten důvod proč Cheng tak úporně touží po bytu pořád nevysvětluje proč k tomu kráčela takovou extrémní cestou. Takže to vypadá, že tvůrci si jen našli nějakou záminku, aby mohli ukázat morbiďárny a pochlubit se jak věrohodně to umí natočit. Tzn. je to přesně ten film, který považuju za zbytečné zlo. ()

italka63

Docela brrr....nemám vyvražďovačky zrovna dvakrát ráda, ale tady byly perfektní.Křehká, sympatická, od pohledu nesmělá a vcelku zakřiknutá Asiatka....kdo by to do ní řekl?Tohle všechno pro vysněný byt s výhledem na moře, které miloval dědeček? Mám asi trošku více evropské myšlení, i když větší byt by se taky hodil.-))))))Převedeno do filmu, byl ponurý , nepustím si ho ještě jednou, ale za atmosféru a herecký výkon dávám, až se tomu sama divím, čtyři hvězdy. ()