Opilý mistr a bambusová hůl.

(neoficiálny názov)
  • Taiwan Guai zhao ruan pi she (viac)

Stárnoucího mistra bojových umění (Simon Yuen) přezdívají Bamboo Stick kvůli jeho oblíbené zbrani - bambusové tyči. Jednoho dne ho navštíví bezradný člověk, jehož dcera je nucena ke sňatku s nebezpečným psancem. Poté, co Bamboo Stick udělá s rádoby ženichem krátký proces, zjistí, že právě zabil syna svého arcirivala Lung Yung Fanga. Fang ve vzteku přísahá pomstu a vydá se najít Bamboo Sticka k finálnímu střetu. (Epistemolog)

Modiwish

Krásný a hlavně polozapomenutý snímek, který v mnohém překvapil. Siu Tien Yuen v roli mistra Bamboo Stick se v tomto počinu moc neukáže, což me velice zklamalo, naopak typický záporák Lee Hoi Sang ukáže zač je toho loket. Jinak bojové scény jsou nádherné a dynamické a vskutku kvalitní, radost na ně pohledět a linou se celým filmem. A scénář je osekán minimum ve prospěch bojovým scenam. Menším "minusem" je to, že vše opravdu až moc rychle utíká a jsou tam- hlavně ke konci velké střihy v ději, což ubírá na dojmu. Dlouho jsem přemýšlel, kolik hvězd udělit, ale nakonec jsem se rozhodl pro hodně slabé 4*' ()