Si ji sha ren kuang

• Hongkong 四級殺人狂 (viac)
všetky plagáty

Flipnic

Ani ne zajímavý, ani ne vyjímečný, ale alespoň pro mne velice poutavý honkongský CAT III snímeček. Dost značnou část jsem z počátku propadal nudě a jako by film přesně nevěděl, kam sám míří ... ale pak se rozjede a je to fakt něco. Páreček dvou totálních cvoků - krásná atraktivní dívka a její atraktivní, velice charismatický a téměř nemluvný milenec si vybírají kde koho, zvláště mladé dívky a ty vraždí všelijakými způsoby. Do toho se ještě oddávají nevázanému sexu a tohle všechno tak nějak propojují dohromady. Policie pátrá po vrahovi, protože nachází jen zmasakrované mrtvoly, mladší sestra psychopatky brzy zjistí, jak se věci mají, ale děj nakonec vyplyne zcela jinam, než by divák čekal ... Podstatná část je tedy jen exploitativní hledání obětí a jejich masakry, které jsou neuvěřitelně atmosférické ... modrá barva, zajímavá úmrtí, rudá stříkající krev, sex ... a perfektní nášlapová hudba u všech dramatických scén. Každopádně film nedosahuje zdaleka intenzity HK CAT III kultů jako je třeba The Untold Story (1993) (ani většiny těch "podobných" z 1993 a 1994), ale prostě má to něco do sebe, má to pomalé vyprávění děje (což u cat trojek bývá naopak - divokost, dynamika atd.) ... nevím. Většina nadšenců do těchto okrajových zvrácených žánrů by možná dala menší hodnocení, ale mne film asi od druhé třetiny neuvěřitelně bavil... Velice raritní a okrajový kousek, každopádně doporučuji! ()