Edward Genn (Dolph Lundgren) je úspešný obchodník pracujúci pre veľkú investičnú spoločnosť. Po rozchode s manželkou Joey (Stefanie von Pfettenová), s ktorou má malú dcérku Taylor, žije s pomerne náročnou priateľkou April (Lindsay Maxwelová). Nikto z nich netuší, že Edward má aj svoju temnú stránku a pracuje pre ruskú mafiu ako chladnokrvný zabijak. Keď ho vyšlú do Hongkongu, úlohu síce vykoná a zákazku splní, ale nechtiac urobí chybu, ktorá spustí desivú štvanicu. Krátko po návrate ho vlákajú do pasce, z ktorej unikne len o vlások. Podarí sa mu zneškodniť útočníkov, medzitým však zabijú jeho priateľku April a v ohrození sa ocitne aj jeho dcéra Taylor. Edwardovi sa ju podarí zachrániť, ukryť u priateľky Kerr (Samantha Ferrisová) a kým ju žena odváža do bezpečia na svoju farmu, vydá sa Edward pre Joey. Pri dramatickom úteku pred zabijakmi povie bývalej manželke pravdu. Kedysi ho vyškolila KGB a pod krycím menom Icarus žil v USA ako spiaci agent, kedykoľvek pripravený vyraziť do akcie. Po rozpade Sovietskeho zväzu začal pracovať pre ruskú mafiu ako zabijak a ako krytie si vytvoril novú identitu. Založil rodinu, venoval sa obchodu, zabíjal pre mafiu a stále častejšie rozmýšľal, ako sa vymaní z pút, ktoré ho spájajú s podsvetím a minulosťou. Posledné udalosti však dávajú tušiť, že taký únik nie je jednoduchý, ba dokonca je celkom nemožný. Edward je však odhodlaný ochrániť svoju rodinu s razanciou, ktorá jeho protivníkom nedá vydýchnuť. A ak áno, tak len na chvíľu a naposledy... (TV JOJ)

Wacoslav1

No nic ve zlym na doporuceni sem to zhlidnul vsude jsem cetl jako to je skvely nejlepsi Dolphuv rezisersky pocin a podobne uprimne? Comand Performance se mi libilo vic i kdyz to byla totalni primitivita ale presne takovy druh filmu mne bavi Icarus se snazi bejt az moc slozitej ale jenom tim zastira ze je to slatanina radoby chytre pojata ale stejne nedam min nez tri Lundgren proste proziva totalni renesanci skvele vypada mistrne to killuje a kdyz moc nebojuje ty krvavy prestrelky vsechno vynahradi kamera se obcas klepe a strih je rychlejsi jak je dneska zvykem ale co by za to dali treba Seagalovky navic jak uz sem zminil muj milacek Dolphino je pro mne ze vsech akcnich ranaru starych casu jednoznacne nejvic v kurzu a ono to i pres ty nedodelavky je koukatelny celkem v pohode ()

lekr

Parádní práce!! Dolph Lundgren se konečně vzpamatoval a po bezmála více než deseti letech sračkaření natočil pořádně akční béčko, které je sice dělané podle klasického schématu a místy postrádá logiku, ale je zároveň plné skvělých bitek, hlášek, honiček a samozřejmě trochu emocí. Nemůžu si pomoct, tenhle film mě prostě dostal!! Pomalu už začínám věřit, že akční osmdesátá léta jsou zpět! ()

Madsbender

Dolph Lundgren zrejme zaspal niekde v polovici 90.-tych rokov. Tam, kde by akýkoľvek schopnejší režisér dokázal vykúzliť výborný akčný thriller plný neočakávaných zvratov, sa Lundgren potkýna o túžbu vyrobiť popcornový trhák. Scenár je plný nevysvetlených zvratov a nezrozumiteľností, ktoré film totálne podkopávajú. Snaha o využitie najnovšej filmárskej techniky a efektov sa rovnako končí neúspechom. Roztrasená kamera v takmer každej scéne, neuveriteľné chovanie vedľajších postáv a nemožné situácie filmu pomaly odtínajú aj tie končatiny, ktoré ho držali aspoň na hranici priemernosti. Icarus dostál svojho mena – so svojimi obrovskými ambíciami vzlietol k filmárskemu nebu, no jeho spracovanie mu spálilo krídla a zhodilo ho do mora filmárskeho odpadu. 40% (úryvky z recenzie) ()

Marsik

HBO HD (CZ dabing) - Lundgrenovi, coby člověku, fandim. Už v mládí mě dostal ve filmu Rocky 4, dále mě neminuly filmy jako Univerzální voják, Švéd, nebo posledně Nepostradatelní. Těšil jsem se, co přinese Icarus. Byl jsem ovšem zklamán, Lungren, coby hlavní hrdina a zároveň režisér, se neosvědčil. Rádoby akčňák, kde akce byly opravdu tristně natočené, rozklepaná kamera a do toho ještě celá řada neherců. Zkrátka a dobře - blbost, never more. Filmy tohoto typu už v dnešní době osloví opravdu jenom minimum diváků. Doufám ale, že si Lundgren napraví reputaci v Expendables II. Icarus pro mě za 40%. ()

Enšpígl

Mě je těch akčních kluků z osmdesátek hrozně líto. Třeba tady mistr Dolphíto je vidět že chlap fyzičku pořád má a do akce je žhavej, ale podle mě vůbec nevěděj co vlastně točit. Snaží se o moderní akční film sázející mimo jiné i na herectví, ale k čemu to. Vždyť od akčního filmu u kluků z osmdesátých let já přece nečekám oscarový herecký výkony ani žádný komplikovaný slalom na branku. Prostě v úvodu vytvořit tu nejednodušší možnou záminku a pak už jen akce, akce a zase akce, proč se za to stydět. Podivej Dolphe jak to fungovalo Slyovi v Rambovi IV. Stýská se mě po starých dobrých akčních časech, kde prostě bylo bum bum, prásk, prásk, kamera nelítala z místa na místo jak nepříčetná a místo přiteplalejch cool zaběrů na hlavního hrdinu, kterej mluví jak kdyby právě opustil skautský tábor, byl záběr na ranaře jak si nad tunama skolenejch mrtvol zapalí cigáro a s usměvem pronese "tak co, vy zmrdi máte dost?" a začnou běžet záverečný titulky. Kam se sakra ztratili tyhle nekompromisní akční tvrďárny ? ()

• V tomto filme hrajú Dolph Lundgren (Edward Genn) a Bo Svenson (Vadim) Rusov. V skutočnosti sú obaja zo Švédska. Matka Bo Svensona však pochádza z Ruska. (beso74)
  • Natáčalo sa od 22. marca 2009 do 20. apríla 2009 v Kanade a USA. (m.a.t.o.)
  • V scéne, kde je Icarus (Dolph Lundgern) so svojou manželkou v moteli, tvrdí, že jeho pravé meno je Jevgenin Kyrylenko, no v jeho zložke, ktorú mu ukazuje Graham (David Lewis) po zatknutí, je meno Viktor Mikhajilo. (Odpocivadlo)