Io monaca... per tre carogne e sette peccatrici

• angličtina The Big Bust Out (viac)
všetky plagáty

Karlos80

Film spíše známější pod americkým názvem "The Big Bust Out"..Jde o raritní evropské trash nunsploitation béčko s prvky WIP (úvod filmu až do útěku). Pak už jde až dokonce především o čistě akční film o útěku asi sedmi dívek s jeptiškou (Sestra Marie) a jedním mužem. Ve filmu nechybí decentní nahota, násilí - především znásilnění, ale hlavně ta akce, jak jsem se už zmínil. Ještě bych dodal, že scénář k filmu napsal Sergio Garrone, béčkový režisér především subžánru tzv. naziexploitation (dva filmy), který se zároveň podílel i na produkci. Samotný režisér tohoto snímku Richard Jackson se o dvanáct let později uvedl známým evropským WIP filmem, zřejmě svým nejlepším a nejznámějším, "Red Heat" s hvězdami Lindou Blair a Sylvií Kristel v hlavních rolích. Zápory: nepříliš dobrá kamera a obraz (ten byl ale způsoben špatnou vhs kvalitou), dále pak třeba pro mě osobně méně lákavé exteriéry někde v severní Africe (Libye, Alžír?). Klady: akce a pohledné herečky. 1/5/5*. ()

JohnMiller

Ide o podarenú WIP-ku s chytľavým soundtrackom, ktorá je plná pekných žien. A ako to už v týchto filmoch býva sú uväznené a strážené brutálnymi dozorcami. Všetkým nádherným dievčatám sa však podarí, pomocou jedenej mníšky, ujsť. Až potom však nastanú problémy. Jeden zbohatlík ich bude chcieť predať ako prostitútky Arabom, tak s pred ním skúsia stratiť v púšti, na oplátku ich tú Mohamedáni začnú prenasledovať, neskôr aj znásilnovať. Dievčat bude stále menej a menej. A to všetko pod značnou dávkou akcie a béčkovitosti. Ide o okrajovú chuťovku. Videl som to v hroznej VHS kvalite. 2,5*. ()