Detektiv Gervais (Eric Judor) už po léta honí krále zlodějů Curtise (Ramzy Bedia). Nyní má jedinečnou šanci - z Paříže náhle zmizeli všichni obyvatelé a zůstal pouze jeho protivník. Francouzskou akční komedii natočili herečtí představitelé obou hlavních postav.  Francouzská akční komedie vám předvede město plné světel - Paříž, jak jste ji doposud nikdy nespatřili. Gervais (Eric Judor) je policejní detektiv, který už po léta honí mazaného krále zlodějů Curtise (Ramzy Bedia). Ten mu zatím vždycky unikl a udělal z něho hlupáka. Jednoho rána se však Gervais probudí v liduprázdné Paříži, z níž zmizeli všichni obyvatelé. Vlastně ne úplně všichni. Zůstal tu Curtis, který se řítí prázdnými ulicemi rychlostí závodníka formule 1. Jsou tu jenom oni dva, Paříž je pouze jejich. Není to ta nejlepší příležitost pro zakopání válečné sekery? Jenže to neznáte Gervaise. Ten má jediné přání - dostat Curtise za mříže. (oficiálny text distribútora)

MMR

Dva blbečci, co se honí po prázdním městě. Když se rozhádali, město bylo prázdné, jakmile se usmířili, město ožilo. Kdyby to alespoň bylo vtipné. Ale ono nebylo. I přes zdejší hodnocení jsem od toho čekal daleko více. Teď mohu říct, že zdejší hodnocení je příliš vysoké (jsem si vědom, že mé hodnocení průměr zvyšuje:-)). ()

Vlkodlak13

Miluju francouzské komedie, tak jsem neodolal, zkoukl jsem to a po dlouhé době jsem se vážně pobavil. ----- Hned na začátek, nechci se nikoho dotknout, je to každýho názor jak se komu tento film líbil, ale setkávám se tu často se slabým ohodnocením u výborných filmů.. Narozdíl od ostatních, co zde označili nulou hvězdiček nebo odpadem, dokážu ocenit snahu a kvalitu ať pojetí, tak i ztvárnění filmu. ----- Tak tedy, komu se alespoň trochu zalíbil styl humoru v sérii filmů "Taxi", tak toto doporučuji shlédnout. Sice to není typicky americky akční až na pár pasáží a scénu s F1, ale za shlédnutí to určitě stojí. Také to není jeden z těch monotónních filmů, kde víte jak se děj vyvrbí půl hodiny před koncem filmu, ale každá další scéna, kterou by jste moc nečekali vás uzemní. Hlavní pointa filmu, která stojí určitě za zmínku je to vylidněné město, na takový film bych to vůbec neřekl (to spíš na nějaký mnohem víc komerční), jen ze zvědavosti by mě vážně zajímalo, co vše museli udělat pro ty záběry samoty. Také mě zaujala ta "druhá realita", ale co tam nebylo moc vysvětleno (což je v mnoha ohledech i dobře) je věc, jak ty dva co byly "pryč" vnímal svět "v této realitě". Co všechny ty blbosti, F1čka, květiny před domem a hlavně ti dva padouši co je vzali s sebou do "své reality"? ----- Ve zkratce: výborný, nápaditý, vtipný a jedinečný francouzský styl. Vtipné scény, výborný nápad (vylidněné město, střela v potrubí fabriky a následně v krku střelce + první pokus, fotbalový stadion a vlasy v zavlažovači, záznamník..), pojetí a natočení. Jediné mínus a taky škoda je v tom, že nejde natočit druhý díl..už by neměl moc pointu. Teda pokud by ti dva tam zůstali (kdyby neměnili herce jako např. ve filmu "Síť - The Net"), tak by museli přijít s dalším originálním nápadem. ()

Langy10

Taková odpočinková komedie. Člověk se zasměje, i když chvílemi mi přišlo, že film totálně ztrácí pointu. Co si budeme povídat režiséři se do toho museli trošičku zamotat. Ale na druhou stranu vidět například prázdný Shanzelize, to se jen tak nevidí a ještě s hlupákem uprostřed :D. Já se docela bavil. 58% ()

xhonza5 odpad!

Když jsem tu viděl hodnocení s pěti hvězdičky, řekl jsem si, že tento film musím shlédnout. Stačila mi první půle, která mě doháněla k spánku. Je to komedie, ale zasmál jsem se tak 2-3, to možná ještě přeháním. Čekal jsem od toho víc a ani jsem pořádně nepostřehl, o co ve filmu jde. Jasně, dva blázni, kteří jsou z ničehož nic samy v Paříži a jeden chce chytit druhého. Možná dobrý nápad, ale špatné zpracování. Bohužel, velice nedoporučuji! Je to ztráta času ()

predators odpad!

Po počátečních "inspirativních" hodnocení si troufám tvrdit, že tihle blbouni klesnou ještě mnohem hlouběji. Komedie s jediným dobrým nápadem, vykrádající však W. Smytha a jeho Legendu. :-) Nic víc a jinak všechno ostatní míň. :-) Nezasmál jsem se ani jednou, a jak oba hlavní protagonisté hráli, tak i režírovali :-) Zajímavosti: .... spolu s lidmi mizel i celý natáčecí štáb...škoda jen, že se vždy vrátili a stihli to dotočit... :-) 5% ()

• Gervais (Eric Judor) vyslýchá na služebně malého kluka, přičemž se však mění rozmístění buřtů na stole. (mkmikes)
  • Film byl natočen v pařížských exteriérech i interiérech, které byly pro potřeby natáčení kompletně uzavřeny pro dopravu a pro chodce. (Terva)