Černé ovce, sem tam bílá

(relácia)
  • Česko Černé ovce
Publicistický
Československo, 1992, 13-28 min

Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993. V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová. Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancl, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků. Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancl nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv. (Stocki)

Raimok

Miluju části, kde se testujou výrobky a služby - od hranolků v restauraci, přes pračky až po cestovní kanceláře. Něco takovyho se, když nepočítám časopis dTest, málokde dozvíte. A zrzatej, fousatej Štancel tomu dodává ty správny grády... Naopak nesnáším ty kecy, kde si někdo pořád na něco stěžuje. 65 % ()

bangee

Proč ne, svoje místo to tu má, svým způsobem velice záslužný a důležitý publicistický pořád, kterému vévodí vcelku věrohodný Vlado Štancel. ()

Ydrosten

Takže i černé ovce, nám spadly do neuvěřitelně trapného formátu. Stejně jako u " kolegů " se z pořadu o 5 reportážích které na něco upozorňovaly, stal pořad o 2 reportážích, které defacto nic neřeknou. A ten vysílací čas ! // Pondělí : 2 minireportáže. // Úterý : 2 minireportáže. // Středa : 2 minireportáže. Čtvrtek : 1 reportáž + souhrn toho co jsme mohly vydět v Pondělí, v Úterý, a ve Středu. Reportáže mají minimální informativní hodnotu - tak jako samozřejmě že mě mrzí že paní K.M. z Brna, měla smůlu a naletěla podvodníkovy, ale abych jako radu přijal fakt, že si příště má ( máme ) dávat větší pozor, je trochu prazvláštní a nic neříkající plkanec. :::::::: Stejně jako u podobných pořadů, se z formátu cca 25 minutového pořadu ( opravdu to před 3 - 4 lety bylo mnohem delší ) stal formát o 6 - 7 minutách ( těch 13 minut uvedených v informacích, je zavádějících, protože tak 3 minuty tam melou nějaké nacvičené scénky, 3 minuty vysvětlují pravidla soutěží ) Jediné co na tomto pořadu vyniká, jsou testy všeho možného. Jinak ostatní reportáže nestojí za větší zmínku než ty v jakýchkoliv zprávách ( na jaké koliv TV stanici ) Takže Já osobně hodnotím pouze testovací reportáže. ()

jupisova

Někdy mám pocit ,že by v naší zemi ani jiné pořady neměly hrát a existovat ..jaký je tady bordel ! Jen kdyby bylo pro člověka více reálné si v nich zaúčinkovat !!! ()

Stíba

Podle mě jeden z nejlepších, né-li vůbec nejlepší, publictický pořad na našich obrazovkách. Praktické rady především pro "obyčejného" občana, kvalitní přehledné recenze produktů a mnoho dalšího. 15 minut, které rozhodně stojí za zapnutí televize. ()

Drom

Krátké a věcné, žádné zbytečné kecy. V každém díle nějaká užitečná rada pro spotřebitele, test svinstev, co nám obchodníci prodávají a jako bonus neúplatný plnovous Vlado Štancela (co rulez, mimochodem). Víc takových pořadů! ()

_Vertol_

Kvalitní, leč na mé gusto příliš krátký pořad o ignorantství těch, které si platíme. Osobitost tomuto pořadu jistě dává i Vlado Štancel - nejdříve jako loutkoherec, poté jako charismatický kolega v reklamě na Servil, pak Černé ovce a Testoviny, do budoucna možná přidá pár filmů :) ()

IvonaK

Tento pořad jsem si zamilovala. Škoda že jsem k němu nedozrála dřív. Je tam mnoho vzdělávacích věcí a někdy i negativních překvapení o kterých nabýváme dojmu že jsou v pořádku. ()

xxlch

Pokud tendle pořad pomůže pár lidem,pak je určitě užitečnější než jakékoliv politické debaty.Velkým + jsou testy kvality různých věcí a věciček,dostupných v našich obchodech.To je občas velký překvápko! ()

maoc

V poslední době (2010) sleduji poměrně často. Rady právníků jsou podány jasně, vše je stručné a jde rovnou k věci. Také moderátorská dvojice je fajn. Potřebný a praktický pořed, který má šmrnc. ()

subic

Můj oblíbený pořad na ČT1 aktuálně vysílaný od pondělí do čtvrtka od 17:40. Pořad prošel výraznými vývojovými změnami až do současné velmi příjemné podoby. Krom toho mám rád vtipkováni Vlada Štancla, byť v řadě případů o vážných věcech. ()

Danthare

Skvělý pořad pro běžného občana ČR, objektivně podaná ta zlá realita všedního života běžného člověka. Navrch testy, rady a zkušenosti. U mě 80%. ()