Veža hrôzy

(TV film)
  • Česko Experiment strachu (viac)

Stále populárnější herečka CLEA DUVALL (NARUŠENÍ, TAKOVÁ NORMÁLNÍ HOLKA) předvádí strhující výkon v mysteriózním hororu plném nečekaných zvratů a nervydrásajícího rozuzlení. Hrdinkou filmu je Cassie – studentka psychologie, která se stala v dětství obětí mentálně narušeného únosce. Aby se jí podařilo zbavit démonů minulosti a zároveň dokončit svou diplomovou práci, rozhodne se pro nečekaný experiment. Nechá se přijmout coby požární hlídka strážní věže, která leží v naprosté izolaci. Ale jakmile se ocitne sama, začnou se dít divné věci. Cassie si připomíná stále více podrobností z minulosti a postupem času už si sama není jistá, jestli jsou události kolem ní reálné, nebo je vše pouze výplodem její paranoie. (oficiálny text distribútora)

partyzanka

Je to průměrný horor, nicméně prostředí podzimních lesů je krásné, námět taky zajímavý a správně tíživou a hutnou atmosféru to navodí. Závěr mě překvapil a jako starýmu strašpytlovi se mi ulevilo, že to všechno bylo na Cassie narafičený jenom ,,jako" :-) ()

Redhead

Celkem povedené na TV film, ale toho kdo to přeložil jako "Experiment strachu" bych nakopala někam... Dyť to je spoiler jak cyp... ()

Peregrina

moc se mi to líbilo. Přiznám se, že jsem vůbec pointu do poslední chvíle netušila a nebyla jsem zklamaná jako někteří zde, naopak. Jen se mi zdá, že se z tohohle námětu dalo vytěžit mnohem víc. Už jen ta situace - na 4 týdny je hrdinka sma na věži, kde nemá kontakt se světem - to by regulérně hráblo každému. Nechápu třeba, proč si sebou nevzala třeba ipod nebo když už máme být stejně jako hrdinka na staré chatě bez elektriky, tak aspon rádio na baterky, kazeťák..ale to už hodně zabíhám do podrobností. Říkala jsem si, co bych tam asi ty čtyři týdny dělala já - bez pointy filmu, čili prostě pouze na hlídce bez všeho...asi bych se po..ala strachy.. :-D Jinak se mi to opravdu líbilo, hlavní hrdinka se mi nelíbila - (jak se v chatě bez vody a elektriky udržuje neustále vznosná blonďatá a žehličkou na vlasy vyžehlená patka do očí) - starý svetr a džíny její "vyžehlenou"vizáž nezachránil. Ale jinak jsem se opravdu bála a za to dávám 4 - málokdy mne vlastně tv film na barrandově pohltí tak, že se u toho bojím. ()