Pat Baker je šerifem v malém městečku. Jeho mentálně postižený syn Kurt je zavřený v psychiatrické léčebně. Byl tam umístěn před třinácti lety za brutální vraždu své matky. Jednoho dne se Pat dozví, že jeho syn utekl… Pracovník nemocnice, který ho šel hledat, je nalezen mrtev. Pat se rozhodne na vlastní pěst vyhledat syna a vyrazí do lesa, kde se Kurt schovává. (LIVINGDEAD)

-bad-mad-wolf-

Film si dává pozor, aby v rámci prvního dějového "zvratu" (uvozovky nutné, protože ho odhalí 95% diváků už v první třetině) nesklouzl do škatulky NELOGICKÝ, přičemž nechává roztroušené jen velmi opatrné indicie. Krátce po prvním přijde ještě jedno odhalení, které už určitě nikdo nečekal, nicméně díky němu mi předchozí dění přišlo drobátko přitažené za vlasy. Look i přes občasné náznaky atmosféry smrdí televizí, herci nestojí za řeč. Celé je to především strašně roztahané a na rozdíl od svých obětí úplně bezkrevné. ()

pornogrind

Frayed nepřichází s ničím novým co by jsme neměli možnost vidět už někde jinde. Ale i přesto je to celkem solidní zábava, které se i místy podaří vybudovat hutnější atmosféru. I přes poměrně dlouhou stopáž mě film nenudil. Kámen úrazu je samotný rozuzlení. Konec prostě neštymuje a navíc si ho film nedokáže dostatečně obhájit. Vražd je tu pomálu, gore ještě míň, kamera normální, herci jsou obstojní a maska killera je povedená. Pro mě ( i díky ) závěru je to slabší průměr. I tak je to celkem v pohodě koukatelnej snímek, kterej je lepší jak většina hororovejch sraček, který neustále dávaj v TV. ()

Bloody13

Film průhlednej jako pramenitá voda z hor Adršpašských. Před 30-ti lety by to působilo svěže a neotřele, dneska to pořádně nevyvolá ani to správné napětí, jelikož celou zápletku odhadne i ten nejnezkušenější divák nejdéle po dvaceti minutách. A protože Frayed trvá - bohužel - téměř dvě hodiny, má tendenci nudit. Přesto nemůžu tvrdit, že by to bylo úplně špatný, naháněčky v lesích mám celkem rád, úvodní rozmlácení lebky taky fajn, ale jak řikám: chybí tomu kratší stopáž a razantnější nápad. ()

hladass

Naprosto průměrný slasher, jehož tvůrci se očividně v mládí dívali až příliš často na Halloween... Nemůžu říct, že by Frayed neměl chvílemi opravdu slušnou atmosféru a pěknou úvodní vraždu, ale co z toho, když pointu odhadne pětiletý divák během pár minut a taky by filmu neuškodily střihačské nůžky... Skoro dvouhodinový slasher je trochu moc... ()

Slasher

Kluk surově umlátí matku baseballkou, jde do ústavu, po letech se mu podaří utéct a v masce klauna s copánky se trmácí zpatky domů pro svoji sestru - cestou zabíjí na co přijde. Je to trošku atypická vyvražďovačka, ač dle zápletky (HALLOWEEN..) se může zdát více než typická. Půlku filmu se vrah honí za jednou (nehlavní?) postavou, což je docela podezřelé, víc k tomu bohužel říct nemůžu:) Překvapivý je ne úplně blbý závěrečný twist, potěší také slušná atmosféra, první vražda a pěkná maska. Naopak bohužel dojde i na ty nelogičnosti, vraždy se většinou odehrají mimo záběr a vrah někdy běhá a jindy se zase dramaticky mátožně přibližuje. Teda, ono nakonec vzhledem k rozuzlení je tohle všechno třeba zvážit ještě jednou, ale stejně, v průběhu mě to štvalo. Co bylo ale úplně stupidní - hnusně udělaný 'zběsilý' flashback, který se minimálně pozměněný opakoval po délku celého filmu. To mě sralo. Ale celkově - mám z toho takový zmatený dojem, není to ale zdaleka tak zlý jak by se dalo čekat. ()