In het heilige vuur van revolutie

všetky plagáty
? %
Holandsko, 2008, 113 min

Garry Kasparov proslul jako mistr světa v šachu svým vynalézavým stylem plným rafinovaných kombinací. Jako opoziční demokratický politik aliance Jiné Rusko se chová stejně. Proto je trnem v oku vládní garnituře v čele s Vladimírem Putinem. Dokument režisérky Masji Novikové zachycuje předvolební kampaň a demonstrace před volbami do ruské Dumy v roce 2007. Kasparov se svým týmem tvořeným mladými demokraty a zkušenými disidenty objíždí třicet regionů v zemi, aby diskutoval s lidmi a upozorňoval na nutnost změny ve vedení země. Být v opozici k Putinově vládě ovšem znamená počítat s velkými problémy - demonstrace často končí útoky policistů a zatýkáním. V ulicích se pravidelně objevují početné skupiny mládeže z hnutí Továrna na politiky či z mládežnické frakce Naši podporované Putinem. V jejich jednotném skandování se ozývají obvinění, že Kasparov je agentem USA, protože mluví plynně anglicky... Film je mrazivou připomínkou těžkého prosazování demokratické politiky a nečestného předvolebního boje, v němž jde nezřídka o lidské životy. [Jeden svět 2009] (oficiálny text distribútora)

Filmotéka

Používateľ Formát Jazyky Pridané Pozn.
JANARYBA DVD
13.07.2009