Kehraus, wieder

všetky plagáty
Nemecko, 2006, 100 min

Réžia:

Gerd Kroske

Dokumentarista Gerd Kroske začal v Lipsku brzy po pádu berlínské zdi natáčet skupinu metařů. V časosběrném projektu vznikly tři celovečerní filmy, které se vracejí k jednotlivým lidem, jimž jejich stigmatizovaná práce na ulici, ale ani dlouhá období bez zaměstnání nevzaly sny a přátelství. Završení projektu se dva z původně sledovaných hrdinů nedožili, ostatní se propadli mnohem níž, než by věřili, že zvládnou. Nesentimentální dokument mimo jiné přibližuje, jak se se společenskou změnou vyrovnali ti sociálně nejslabší, přičemž ukazuje, jaký má k těmto lidem vztah společnost. [Jeden svět 2009] (oficiálny text distribútora)

JANARYBA

Téma jako hrom, ale pouze slabý odvar toho, co by z takového dokumentu udělala naše Helena Třeštíková...příliš rozvláčné a nepřehledné - hop sem, hop tam. Pro mě šok, jak může otčím znásilňovat malou holčičku již od 3 (do 12) let, jinak skvělý pohled do života východoněmeckých ožralků a na jejich vidění reality. Pro mě zajímavé srovnání s mým bývalým kamarádem Tondou ( bezdomovcem "domkářem" s domem bez střechy, už nám taky loni umřel). ()