Ve Venezuele mají jedno oblíbené lidové rčení: Zloděj, který okrade jiného zloděje, zaslouží 100 let hájení. A není to zas tak dávno, kdy tamější bankovní systém zažil něco, pro co se v médiích ujalo označení "nejhorší finanční krize všech dob". Banky krachovaly jedna po druhé a lidé přicházeli doslova o všechno. Horacio, Valmore, Rogelio a Vicente byli sice spořádaní otcové rodin a jinak vážení občané, ale i oni se tehdy ocitli na té špatné straně. A někdo se přece o rodinu postarat musí, takže nápad vyloupit banku se v takovém případě nezdá až tak skandální. Horacio má báječný plán, který musí vyjít, takže nakonec přátele opravdu přesvědčí. A v době, kdy nikdo neví, jestli zítra nepřijde o všechny úspory, je určitě lepší si vzít sám, než se nechat okrást. Dokonale zorganizovaná akce se rozjede přesně podle plánu a klape až do nečekaného zádrhele. Nejsou totiž na místě první. Svižná komedie, jejíž námět potěší srdce každého, kdo kdy nechal své peníze nedobrovolně v sejfech nenasytných bank, slavila v době svého vzniku obrovské divácké úspěchy a její aktuálnost nejenže neklesá, ale ve spojení s současnou hypoteční krizí, dokonce stoupá. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

V pomalejším, trochu nepřehledném úvodu se představí všichni hlavní hrdinové, poté se děj přesune do banky a pečlivě naplánovaná akce může začít. Chvíli to vypadá na docela povedenou taškařici, ale s přibývajícími minutami se ukáže, že to zase až tak velká legrace není, alespoň ne pro "malé zloděje" ... Kdyby se režii podařilo udržet po celou stopáž stejnou úroveň a atmosféru, jakou měla "kontrola“ v bance, byla by to neveselá, hořká komedie se solidními 4*. Takhle jsem trochu v rozpacích, výsledek není takový, jaký MOHL být - vidím to tak na 50%, ale kvůli originálnímu scénáři za 3*. ()

hans500

Průměrná komedie, která neurazí, ale také nenadchne. Za několik dobrých momentů, slušné herce, kvalitní scénář a příjemnou hudbu dávám 3*. ()

DooFooS

Ze začátku to bylo trochu na můj vkus latinskoamericky ukřičené, ale postupem času film nabíral hloubku a jako komedii bych ho označil jedině s přívlastkem hořká a jak je známo: Hořka je dobrá a tady to platí dvojnásob. Čtvrtou hvězdu si pak u mě pro film vydobil scénář. ()