Jak přelstít teroristy

(TV film)
  • Česko Přelstít teror (viac)

Teroristé mohou udeřit kdekoliv a kdykoliv. Jsou to protivníci, kteří se dají jen obtížně najít a je těžké je zastavit. Vynálezci a konstruktéři na celém světě pracují na nových technologiích, jež by dokázaly jejich odporným činům zabránit. Dopravní letadla už umí zmást a odvrátit střely naváděné teplem. Vyvíjejí se pomůcky, které pomáhají zachránit oběti z vysokých mrakodrapů, a chemické prostředky, jimiž se dají obyčejné zdi zpevnit proti účinkům výbuchu. Objevují se moderní zbraně schopné zlikvidovat teroristy dřív, než zabijí někoho oni. V tomto pořadu poznáme tajemství těchto nových prostředků. Mohou moderní technologie přelstít teroristy? (oficiálny text distribútora)

Radek.SCH

Dokument o tom, jak se současná věda snaží vypořádat s teroristy: jak je odhalit, jak je zneškodnit, a jak jim zabránit v tom, aby k teroristickému útoku došlo; a když už k němu dojde, tak aby byly následky co nejmenší. I když poslední věta,kdy komentátor říká, že se snad jednou dočkáme toho, aby jsme mohli teroristům v jejich útocích úplně zabránit působí trošku utopicky. Ti tu budou vždycky a vždycky se budou snažit zabíjet. V tom jim sebelepší věda nikdy nezabrání. ()