Kedysi bol Billy Beane (Brad Pitt) jednou z najsľubnejších nádejí svetového bejzbalu, no jeho kariéra sa, žiaľ, skončila skôr, než sa vôbec stihla poriadne začať... Na začiatku sezóny v roku 2002 sa Billy ocitá v naozaj nezávideniahodnej situácii, keď jeho katastrofálne financovaný tím Oakland Athletics príde o najlepších hráčov (znovu), ktorí sa nechajú zlákať veľkými tímami (a s tým súvisiacimi nemalými platmi) a on je tak zrazu nútený dať svoj tím znovu do poriadku a odštartovať sezónu s tretinou pôvodného rozpočtu. V túžbe po víťazstve sa Billy rozhodne ísť proti klasickým zvyklostiam, ktoré v bejzbale platia. Spolu s inteligentným ekonómom Petrom Brandom (Jonah Hill) sa skrátka namiesto sedliackeho rozumu, ktorým sa v bejzbalovom svete riadia všetci ostatní, rozhodnú trochu zaexperimentovať a oprieť sa o počítačovú štatistickú analýzu, ktorú bejzbalová administratíva dlhodobo ignoruje. Dospejú k neuveriteľným záverom a začnú najímať hráčov, ktorých zvyšok bejzbalového sveta považuje za príliš starých, príliš chorých alebo príliš problematických, no ktorí sú zároveň všetci veľmi nedocenení. Netrvá dlho a Billyho a Petrove nové metódy a pozoruhodná zostava outsiderov sa stane povestným tŕňom v oku nielen starej gardy trénerov a manažérov, ale i ostatných tímov, médií, fanúšikov i hlavného manažéra ich vlastného tímu Arta Howea (Philip Seymour Hoffman), ktorý s nimi tvrdohlavo odmieta spolupracovať. Napriek tomu však ich experiment nielenže navždy zmení spôsob, akým sa bejzbal hrá, ale zároveň Billymu otvorí nové možnosti – a to nielen čo sa týka športového sveta... (oficiálny text distribútora)

matkoslav1

Dlouho předlouho jsem nechával tento film ležet bokem, ale teď lituju, že jsem nechal Moneyball tak zaprášit... Skvělý film, který nepůsobí tak vytrženě z kontextu, ale člověk má pocit, že mu je servírováno ucelené dílo, ze kterého je patrný nejenom důsledek, ale taky příčina a cesta, jakou se k cíli hlavní hrdina dostal. Navíc boží Brad. Za mě perfektní. ()

Ruffus83

Nešel jsem k filmu s úplnou důvěrou, protože mě obvykle filmy s baseballovou tematikou nebaví, přestože mám sport rád. Tento je však zpracovaný poměrně záživně, místy je to opravdu dobrá zábava. Zajímavě a troufám si říci i reálně odhaluje zákulisí sportovních klubů a přibližuje politiku jejich funkcionářů, co se týče přestupů hráčů mezi týmy. B.Pittovi sedí hlavní role výborně, je to takový odrostlý baseballista v čapce. Závěr filmu je tak trochu podle očekávání a nenabídne žádné drama ani překvapivé rozuzlení, přesto se povedl a hodnotím vysoko. ()

ToughCookie

Baseball som nikdy ako šport ani neregistroval, len ako kulisu amerických filmov a seriálov. Neviem ani jeho pravidlá, v podstate som sa najviac o ňom dozvedel z Moneyballu. Pre mňa, paradoxne, najlepšia športová dráma (spolu s Trouble with the Curve) akú som mal kedy možnosť vidieť, z pohľadu ústrednej témy, celkového príbehu, prezentácie športu a tiež i z hľadiska produkčného. Možno to bolo tým, že o baseballe som vedel pramálo a bol to pre mňa tajomný šport...who knows...pre mňa za nevysvetliteľných okolností ďalší z rady mála nezkomzumovateľných filmov. ()

afrikovsky

Koukám po desáte a mám z toho pocit, jak bych na to koukál poprvé. Je to přesně ten film, který máte v hlavě a pokud si neprojdete všechny sceny než je pochopíte na plno tak Vám to nestačí. Režiserá neznám, ale vím že na jeho další film půjdu jen kvůli němu, dostal mě a smekám klobouk. Hlavně sceny kdy se propletají vzpomínky na minulost a přítomnost jsou dechberoucí nemluvě o celém tématu filmu. Brad Pitt skvělej a Jonah Hill taky a celkově nesourodost tehlé dvojice dělá devizu celého filmu. Resume smekám kloubouk a těším se na další pochoutku pane Bennette Millere.. ()

mina_harker

S hodnocením tohoto filmu mám problém: krásná hudba a úžasné herecké výkony - tak naprosto uvěřitelné a civilní. Jen jsem se u toho hrozně nudila a musela se přemáhat, abych ho dokoukala. Nějak mi to nesedlo. Dvě a půl hvězdičky. ()

LooLaa

Skvělý film u kterého se potvrzuje, že film je vždy minimálně natolik silný, jak několik jeho posledních okamžiků. Perfektně napsaný scénář. ()

Vonter

No dobře, ty 4* tomu dám Milane. Jó, já vim, že bejzbólu nerozumim a že kdyby to bylo vo hokeji, tak tomu napálim 5*. To máš asi pravdu. Když vono se v tom filmu zas tak moc neděje a ze zápasů vidíme dost pendrek a ještě jsou tak nějak uměle a nedůvěryhodně natočený. Cože? Že vim hovno? Hele Mílo, ty bejzból hraješ a víš o něm víc než já, ale můžu mít svůj názor ne? Klika je, že je to všechno docela napínavě podaný a i nezasvěcenej člověk se časem chytne a dokáže se sžít s hlavní postavou, držet jí palce a fandit. Ale pořád mi připadá, že to mohlo být o fous lepší. Jako když si dáte dobrý jídlo a říkáte si: hergot, něco tomu chybí. Tak váhám mezi 3-4*. Ne, kecám Milane, můžeš tu pálku položit, tu 4 tomu dám. ()

Ghedina

I LOVE THIS GAME.Jsem velký fanda baseballu.Znám celou tu historii okolo BB i o Hattebergově homerunu v poslední směně,kdy se šel postavit proti nadhozu jako střídající pálkař.Tohle se nedá vymyslet,tohle napsal život.Nepamatuji se,že bych Pitta viděl nějakou roli zahrát tak brilantně jako to udělal tady a Hoffman je mu jen těsně v patách.Je mi jasné,že spousty lidí nemá o tomto sportu ani páru,přesto Vám můžu s klidným srdcem říci,že o nějakém naivním americkém vkrádání se do vašich mozků,nemůže být ani řeč.Role Billyho Beanea jako by byla přímo ušitá na tělo Brada Pitta.Během filmu jsem si připadal,jako bych tam byl.Nějaký poskok,nosič míčků nebo cokoliv jiného,ale byl tam.Byl u toho,když se u této hry měnily dějiny. Mimochodem,po sezóně 2013 se může klidně udělat druhé pokračování tohoto příběhu.Prakticky se stejným scénářem.Jenom se změní pár jmen :) ()

rhodos

Tento snímek je příliš sportovní pro nesportovce a málo sportovní pro sportovce, přesto mne docela zaujal. Zajímavé téma, brilantní dialogy a výtečné herecké výkony patří mezi klady tohoto filmu. Mezi zápory snímku pak patří přílišná délka, zkrácení by ději jistě pomohlo a přidalo na atraktivitě. Film si podle mne více užijí ti, kteří mají v oblibě baseball. V hlavní roli bývalého hráče baseballu a nyní manažera basebalového týmu se nám představuje překvapivě obsazený Brad Pitt, který se v ní úplně našel, ta role mu sedla jako ulitá. Také Jonah Hill je výtečný a scény mezi nimi patří k těm nezapomenutelným z celého filmu. Asi nejsem cílová skupina pro tento film, poněvadž mě pouze pobavil, ale nenadchl a vyšuměl. Hvězdička navíc v mém hodnocení patří Bradu Pittovi. ()

stuj

Dalo se. Ale žádný speciální dojem nezanechá. Možná jen ten, že hl. postava nebyla ani moc sympatická. Nevím jestli to bylo podáním Brada Pitta, nebo jestli by tak dopadl každý. ()

bruno84

Baseball nesleduju a ani ho moc nemám rád takže když se ke mě dostal Moneyball říkal jsem si, že to zkouknu jen tak letmo a možná to ani nedokoukám do konce i když jsem tak nějak doufal, že Brad Pitt nebo Philip Seymour Hoffman jsou přece zárukou kvalitního filmu a ejhle - fungovalo to. Film si může pustit i ten kdo o pravidlech baseballu nemá páru, protože ono to v podstatě o hře jako takové ani moc není. Skládání týmu z hráčů, kteří jsou totální lůzři ve svých týmem, ale jsou jedni z nejlepších na svých pozicích je tady zrežírováno úchvatně a přirozeně a film nenudí při své stopáži ani minutu. Poctivých 80%. ()

pirat87

"jak nekdo muze nemilovat bejzbol" ?!?! skoda toho zaveru ktory ma uz trocha nudil kazdopadne jeden z tych lepsich filmov o bejzbole...za mna 4**** ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)