O smyslu života

• USA The Answer Man (viac)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

Krouťák

Už první minuty dávají tušit, že '' Muž, který má odpovědi '' rozhodně nezná odpovědi na všechno... Že je to zkrátka normální člověk, který má své vrtochy, přání i problémy. Jeff Daniels mě úplně odrovnal, ať už to byly grimasy, nebo prostě způsob jeho projevu. Ani chvilku jsem se nenudil a díky nádherné Lauren se bylo opět na co koukat.. Další člověk, před kterým bych měl smeknout je pan režisér - ano, že je The Answer Man jeho prvotinou jsem si všiml až po závěrečných titulkách, což je samo o sobě důkazem kvality. Nu, teď se budu snažit nějakou dobu těmhle slaďárnám vyhnout, a i když ten závěr trošku pokulhával, tohoto promítání rozhodně nelituju - 80%. ()

Caym

To takhle lidi chtěli odpovědi a Arlen Faber vypadal, že ty odpovědi vede (vlastně by z něj byl dobrý sarkastický psycholog). Well, plagiát neplagiát - když neznáte originál, může vám to být jedno. Důležité je, že to funguje, je to svižné, je to vtipné a je to upřímné. Po dlouhé době nemám dojem, že by si někdo nasadil laťku vysoko, zamíchal do svého scénáře Judi Dench s imbecilními proslovy (ano, pořád ještě mě dožírá hotel marigold) a čekal, že obecenstvo upadne do sentimentální ubrečené letargie. Jeffa Danielse chci domů i s jeho sarkastickými radami, hysterickým záchvatem smíchu a gramofonovou deskou (a jak úžasná parodie by to byla na Ukamenování svatého Štěpána!). Určité hlášky ze scénáře si plánuji vylepit nad postel a každé ráno se nad nimi bavit, protože - protože prostě "lidi". ()

Jara.Cimrman.jr

Baví mne sledovat mladé, krásné lidi, kteří, podporováni pobaveným smíchem publika, nacházejí tu pravou lásku, ale tentokrát jsem si ověřil, že i o vztahu poněkud odrostlejšího materiálu se dá natočit zábavný snímek. Tedy spíše půl snímku, protože ve druhé polovině humor uraženě opustil filmové plátno a nezodpovědně ho nahradilo mudrování příliš závažné na to, abych dokázal slavnostně snímku předat čtvrtou, původně připravenou, hvězdu. ()

Karush

Roztomilý film s ohromnými vtipnými a sviežimi hláškami a možná i s posolstvom. Je to úplne jednoduchý príbeh zo života, ktorý sa nesnaží za každú cenu byť vtipný a presvedčiť diváka o niečom. Romantická stránka filmu mierne zaostáva a nie je dotiahnutá dokonca, ale tento film si to ani trocha nevyžaduje. Herci hrali úplne prirodzene aj malý Alex bol úplne rozkošný. Podobný film: Dan in Real Life. ()

DoubleJo

Film, ktory na mna od zaciatku posobil velmi prijemne a nebolo tam asi nic, co by mi nejako vadilo. Jeff Daniels bol vyborny a na jeho vtipoch sa sa teda velmi bavil .Lauren Graham, musim povedat, ze je celkom sympaticka kocka no ja so sa potesil hlavne Olivii Thrilby. Kazdopadne je to mila love story, ktora pobavi a zaroven nie je az taka tuctova. ()