Vedecko-fantastický seriál. Jaskynní záchranári narýchlo zavolaní k záchrannej akcii prejdú nečakane tunelom čiernej diery, do iného času a priestoru, aby sa s prekvapením dozvedeli, kto je na konci drastickej cesty plnej nástrah a zvratov. (RTVS)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (4)

Priepasť (1982) (E01)

Plusom je, že seriál ide hneď na vec, žiadne zbytočné vykecávačky. Ako aj to, že sa celý natáča v exteri=ri a nie v štúdiu. Treba si však zvyknúť na slabšie spracovanie a nekvalitné postsynchróny. ()

Pasca (1982) (E02)

Konečne sa dostavuje aj atmosféra a efekty nie sú len o svetielkach v tme. Mysterióznosť celkom pekne rastie. ()

Kontakt (1982) (E03)

Najlepšia časť minisériálu, v ktorom prichádza sci-fi v plnej kráse - cestovanie vo vesmíre, červí tunel, mimozemšťania, kozmická loď, android - síce všetko zabalené viac vo filozofickom háve, napriek tomu otázky, ktoré si kladú členovia expedície sú veľmi fajn. ()

Konfrontácia (1982) (E04)

Konfrontácia s faktami 80-kovej vedy, či skôr vedy socialistických krajín....často sa spomínajú sovietski astronómovia či sovietski biológovia. Inscenované rozhovory s vtedajšími odborníkmi (Grygar, Kapišinský, ...) síce nie sú tak zaujímavé ako samotný seriál, ale v podstate dobre dopĺňajú vednú stránku seriálu. Z astrofyzika Kapišinského (s fúzikmi) som sa musel pousmievať, nielen z jeho zjavu, ale aj z toho, že už začiatkom 80-rokov tvrdil presne to, čo aj o 30 rokov neskôr, a teda, že všade vo vesmíre ak existujú živé tvory, musia existovať iba na báze uhlíka, ako aj my. Takéto úzkoprsé videnie by žiadny vedec nemal mať. ()

Časové pásmo bolo zmenené