Hapax Legomena V: Ordinary Matter

USA, 1972, 36 min

Réžia:

Hollis Frampton

hanakonochi

Z rozhovoru Hollisa Framptona a Jonasa Mekasa: "And it goes through nature, architecture, high peaks of contemporary civilization, and through the oldest monuments that we have - the scope of it in time and space is so wide..." - vidíme nasledovné: rozmanité lúky, stodoly a kukuričné polia kde Hollis Frampton vyrastal, katedrálu Salisbury, Brooklynský most a Stonehenge monument, s predčítaním z Wade-Gilesovej transkripcie čínštiny, abecedného systému vychádzajúceho z anglického jazyka. ()

honajz2

Že je to součást nějaké Framptonovy série a že je to dokonce už pátý díl, jsem se dozvěděl až po sehnání filmu.(v názvu bylo jen Ordinary Matter) a už se mi to nechtělo měnit, každopádně ostatní díly bych si měl najít a také zhlédnout. Ten pátý totiž byl překvapivě podmanivý, obrazy spolu s předčítáním ladily dohromady a i když těch 36 minut možná bylo moc, i tak mě to celkem bavilo. Jen si nejsem jistý, jestli to bylo nějaké nostalgické režisérovo putování, či v tom bylo něco víc. Frampton ale zase mile překvapil. Slabé 4* ()