Osudné rozhodnutí

• USA Like Dandelion Dust

Drama o mladém chlapci, který žije idylický život se svými adoptivními rodiči na pobřeží Floridy. Je to dokonalý život až do dne, kdy obdrží znepokojující telefonát, že jeho skuteční rodiče chtějí Joeyho zpět. Rozhodnutí soudu ho tak odtrhlo od jediného domova, který znal. Adoptivní rodina je odhodlána si udržet syna, kterého milují. Nová rodina chce začít život, který si vysnili a překonat problémy alkoholismu a domácího násilí, které je sužují. Joeyho budoucnost visí na vlásku. (Kryšpín)

Mrs.Bailey

Film s velmi citlivým tématem, které se povedlo zpracovat vážně skvěle. Herecké výkony byly bez chyby, věřila jsem každé větě, každé emoci, kterou postavy řekly a projevily. A taky mám strašně ráda filmy, které vám ukážou jak malicherné jsou vaše problémy. Opravdu dobré rodinné drama. ()

jane1106

Skromné, ale poctivé sociální drama, ze kterého ční především výkony Barryho a Miry. Hodně se mi líbilo vykreslení postav Wendy a Ripa - Wendy nebyla pouze chudou prosťačkou, nesvéprávnou obětí domácího násilí, ale manželkou, která přes všechno špatné stála při svém muži. Rip není zobrazen jen jako sadistický ožrala, ale jako člověk, který si plně uvědomuje svého démona a ze všech sil se proti němu snaží bojovat. Byla to nakonec vlastně ona přílišná snaha, aby všechno bylo ok, aby fungovali jako plnohodnotná rodina, co ho dostalo zpátky dolů. Zatímco, obvykle je pro napadanou ženu nejlepší se od tyrana se vším všudy distancovat, Wendy stále zůstává a ví, že jednou to spolu zvládnou, že jednou bude Rip zase v pohodě. Jak hluboký jejich vztah asi musí být? ()

Mlle

Celé je to strašně umělohmotné, americké, přehrávané, schematické, plné zbytečných slov… no a nakonec konečně přijde něco, co by jinde udělali lidé hned – setkali se společně a popřemýšleli tak, aby nemysleli jen na sebe, i když to bolí. Tak choulostivé téma by si zasloužilo trochu méně umělého patosu. Malý Joey (M.P. Cotton) je ale bezvadný :) ()

ještěžiju

Velmi povedený celkem komorní dramatický příběh. Nemá cenu to dále zbytečně rozepisovat. Co mě ovšem neskutečně irituje, je, že se opět český distributor, respektive TV co film vysílala rozhodla, narozdíl od ostatních zemí, přeložit název pojmenováním konečného aktu, ke kterému tento obsahově osudový snímek nakonec došel. Pročpak si ty chytráku, co jsi měl toto rozhodnutí na starosti, nemohl použít něco v takřka stejném smyslu půvdního názvu!! Jako pampeliščí chmýří. Český jazyk je nádherná studnice obsahující obrovskou zásobárnu slov. Pak se objeví nějaká zodpovědná osoba a názvem ten film pohřbí. Tleskám ti, doufám, že si na svou práci náležitě pyšný. :-( ()

Kingjiri

"I would like Joey to know, that he has two mothers. One that loved him so much, that she couldn't let him go... And one that loved him so much, that she had to." Snímky se silným tématem, jejichž shlédnutí mě donutí se trochu zamyslet mám rád a proto mě taky tohle dílko velmi mile překvapilo. Velice pěkně natočeno i zahráno a prakticky nevidím nic zásadnějšího, co bych vytknul. Příběh byl bohužel reálnější, než u spousty dnešních filmů dle skutečných událostí. I přesto, že je díky svýmu příběhu snímek plnej emocí, neměl žádný větší tendence citově vydírat diváka, natož spadnout do patosu. Dávám pět trochu slabších hvězd. SPOILER: I když nemám rád šťastný konce, v tomhle případě jsem ho s nadšením přivítal. ()

salinka

Silný, dojemný, reálný... takový je Like Dandelion Dust. Klobouk dolů před hereckými výkony. Barry Pepper byl opravdu... "opravdový", až z toho šel mráz po zádech. 90 %. ()

jafuska

Krásný dojemný film který je navíc pravdivý v tom, že adoptivní rodině se může toto stát, když si rodiče rozmyslí, že chtějí své dítě zpět, ačkoliv také nemám děti, pro mě je tato skutečnost nepřijatelná aby si biologičtí rodiče nárokovali svoje dítě, které dali pryč po narození, a ano souhlasím s komentářem, že mnohdy je lepší neznámé filmy a herci, než profláknuté megafilmy s herci, které všichni známe, a proto tento film má daleko lepší kvality, než mnohdy jiný filmy s plejády herců. nechápu pravé rodiče, kteří si usmyslí, že najednou ted chci svoje dítě zpět, když je nechtěli dříve, podle mého je to jen jejich rozmar, a také proto, protože sami neví co se sebou a tak si jako hračku vezmou svoje dítě, které má už jiný domov, pro mě je tento film osobně to nejkrásnější a nejhezčí co jsem zatím mohla vidět, co se týče rodinného dramatu, takovýchto filmů by se mělo točit více, a hlavně s začínajícími novými herci, ()

deac

Jsou filmy, u kterých vám vhrknou slzy do očí ani nevíte jak, je jich hodně málo. Tenhle mezi ně ale nepatří. Já osobně tam prostě jakejsi kalkul a hru na city viděl, i když to bylo decentní. Pár silnejch momentů film má. Třeba když se jeden otec snaží uplatit druhého. Proto za tři. ()

Pashowski

Sedmiletý kluk Joey je v centru hořkého boje opatrovnictví dvou rodin na různých koncích společnosti. Bolestivě emocionální příběh, který se skvěle vyhnul všem klišé a působil velmi realisticky. Vážně to funguje tak, že se dítě dává do druhé rodiny na první zkoušku hned na celý víkend a samotné? Brrr, to si ani nedovedu představit. Jinak ale na amíky překvapivě velmi povedené... ()