Čas lovit

• Južná Kórea Sanyangeui sigan (viac)

Tři vyděděnci chtějí utéct z dystopického světa do dalekého ráje. Naplánují proto loupež, ale upoutají tím pozornost krutého zabijáka (Netflix)

kenkaku

Naprosto nepochopím, proč to muselo mít přes dvě hodiny. Prvních 20 minut je doslova utrpení (sledovat tu tlupu idiotů jak se jen tak plácají po městě doslova bolelo). Pak se deset minut klube plán (trošku lepší) načeš konečně nastane šrumec. …na 10 minut. Pak zase šup do starých kolejí. Hodina a půl dalšího poflakování idiotů prostříhávaného na “stopaře” (který se efektivně posouvá po stopě). To je jediná koukatelná část. Ta konverzační cvičení byla utrpení a sledovat jak podělají co můžou ještě větší. Asi jsem nebyl ve správném rozpoložení na podobnou taškařici. ()

agentmiky

Netflix se tentokrát ujal tohoto dramatu z Jižní Koreje a nutno podotknout, že se výsledek velice podařil. Dost mě zaujalo, že film je zasazen do budoucnosti.....na druhou stranu za mírné mínus se dá označit fakt, že z tohoto futuristického světa autoři nevyždímali více. Škoda. Jinak příběh se rozbíhal dost pomalým tempem, první třetina je spíše taková seznamovačka s hlavními postavami. Po té samotné vloupačce to začalo gradovat neskutečně. Bavila mě ta kamera a střih, jenž z filmu dělaly nadstandardní podívanou, plus práce s osvětlením (taková sekvence v potemnělé nemocnici či v tom bytovém komplexu na konci budiž příkladem). Kromě toho hlavním tahákem jsou realisticky nazvučené přestřelky (takže to nepřežeňte s hlasitostí), Michael Mann by měl radost. Když se vrátím ještě k ústřednímu příběhu, tak asi nenabídne nikterak promyšlenou zápletku, z které by vám brada spadla až na zem, ale ono mi to ani nevadilo. Závěr adrenalinově našlapaný, zaujalo mě, že možnost druhého dílu visí ve vzduchu. Vůbec bych se tomu nebránil, klidně si dvojku časem pustím. Za mě dávám 75 % ()

EvilPhoEniX

Netflix a Jížní Korea opět spolu! Film se odehrává v blízké budoucnosti, kde Korea zažívá úpadek ekonomické krize. Korejský Won klesl na nulu a kriminalita v ulicích se zvyšuje a toho využije parta přátel, kteří nemají už co ztratit a rozhodnou se okrást místní hernu. Ovšem to netušili, že majitel herny na ně vyšle chladnokrevného lovce, který má pouze jeden úkol (Zabíjet!). Hezky natočené, zajímavý nápad, skvělý záporák, velmi autentické přestřelky i poměrně dost napětí, ale zamrzelo mne, že z toho načtrnutého světa nevyužili více a mohli to okořenit i nějakým soubojem, což mi zde chybělo. Je to však standardní slušná Korea, která stojí za pozornost. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Malarkey

Tady Korejci nastartovali dost zprudka. Ta parta hňupů mi k srdci vůbec nepřirostla, ale vloupačka byla super. Pak už to jelo ráz na ráz a dělo se vlastně to, co se dít mělo. A mě to nějak nepohoršovalo. Pořád jsem ale z tohoto kousku cítil tu správně ponurou a drsnou atmosféru korejského thrilleru, kteří hoši a děvčata z tohoto poloostrova vysloveně umí a musím říct, že v celkovém kontextu jsem nemohl být spokojenější. ()

Philcze

Fúze dystopického sci-fi, lehkonohé akční týmovky a seriózního psychologického thrilleru. Jenže poctivé budování světa jde po půl hodině stranou a na scénu nastupuje přímočará korejská variace na Heat, v níž sice každý výstřel zní skoro stejně lahodně jako v Mannově masterpiecu, ale schází mu propletenější a sofistikovanější příběh, aby se dala obhájit i dost rozmáchlá stopáž. I tak ale nadějná, místy ukázková hra kočky s několika myšmi, která hýří nápady (garáž a nemocnice jsou živoucím důkazem, jak by měl v moderní době vypadat Terminátor) a uchvátí osobitým vizuálem, zejména pečlivou prací s filtry. Jak občas korejské thrillery trpí vizuální zaměnitelností, Time to Hunt boduje vlastním ksichtem. 70% ()