Italská komedie v režii Francesca Falaschiho se odehrává v marocké poušti, jejíž chvějivé horizonty tvoří pozadí dobrodružství sedmnáctiletého Valeria, který utekl z domova kvůli rozvodu svých rodičů. Mladík chce strávit prázdniny se svými třemi kamarády Giacomem, Andreou a Samirem, který je Maročan, v severní Africe. Jeho otec Sergio neví, kam se syn poděl, a když to zjistí, chlapcova matka ho donutí, aby se za ním vydal. A syn i otec v zemi se zcela jinou kulturou a tradicemi potkávají lásku. Valerio se zamiluje do Samirovy sestřenky Jasmíny a Sergio poznává Tamu, která mu pomůže začít nový život. (oficiálny text distribútora)

artas

Bolo to príjemné, dalo sa pozerať na hercov, dalo sa pozerať na okolitú scenériu. To je žiaľ asi všetko. Skôr ako komédia by som to označil ako úsmevný príbeh, áno občas som sa pousmial. ()

Enšpígl

Pokud je venku hnusně, mám zmzačenou hnátu, na chlast nejsou prachy a sex je v nedohlednu, rozhodně se nemusím stydět, za to, že jsem viděl tenhle klasickej průměrák, umě vyvažující vtipný momenty s těma nudnýma. Dvě věci jsou dokonce hodné mého zapamatování. Ta restaurace s terasou, ze které byl nádherný výhled na Řím v čele s bazilikou Sv. Petra. Kde to tam je ? A Alžířanky ! Neměl jsem nejmenší páru o Alžířankách a jejich kráse, no a teď, když jsem je holky viděl, tak už se nemůžu dočkat až bude MS ve fotbale, bude tam hrát Alžírsko, já si koupím lístky do sektoru pro fanoušky Alžírska a budu netrpělivě vyčkávat až dá alžírskej čutálista gól. Nastalé euforie z triumfu Alžírska okamžitě zneužiju ve svůj prospěch a pod záminkou mé obrovské radosti z gólu Alžírska, během chvíle obejmu, políbím a ohmatám minimálně pět krásnejch Alžířanek. No a pak se zřejmě přesunu do sektoru pro fanoušky soupeře Alžírska. Budu netrpělivě čekat na vyrovnání a těšit se na následnou oslavu gólu, protože holky jsou hezký v každý zemi. A pak mě někdo bude tvrdit, že fotbal je jen bezduché honění za merunou. Pcháá já si fotbal přizpůsobil svým zájmům ! ()

slunicko2

Podbízivá roadmovie z levného supermarketu. 1) Zajděte do supermarketu a kupte si párky za 49,-- Kč kilo. Jmenuje se to párek, vypadá jako párek, voní jako párek, všichni předstírají, že to je párek, ale tím tato směs kostní moučky, sádla, kůžové emulze, a-gelu, škrobu, strouhanky, sóji, emulgátoru, koření a barviv prostě není. I toto dílko se jmenuje filmová komedie, vypadá tak, voní tak, všichni na výplatní pásce (viz titulky) předstírají, že je to tak. Kdo film zhlédne, ví, že podlehl stejnému klamu jako u párků._____ 2) Dílo hezky vypadá. Marocké exteriéry se ve vysílání HBO HD vyjímají opravdu efektně. Kluci i holky ve filmu jsou jako z plakátů (to mě vlastně přilákalo k obrazovce)._____ 3) Vše ostatní je náhražka (zvláště odbytý scénář) - herecké výkony, režie, hudba, kostýmy, střih, kamera..._____ 4) Jediný důvod, proč film sledovat, jsou hezké záběry pouště. Vlastně ani ti sexy herci a herečky nenabídnou ze své nesporné přitažlivosti vůbec nic._____ 5) Na nějaké poselství či zábavu prostě zapomeňte. ()