Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

Soweek

Klasický případ kdy od filmu nic nečekáte, jelikož takovýchto indie movie jste viděli nespočet, a dostanete mnoho. Emma Stone je již dlouho mojím soukromým sluníčkem, které pomalinku stoupá na vrchol a v Jeffovi toho pořád ještě je dost. Klasický příběh o hledání samasebe na osamělém venkově málokdy chutná takto dobře. ()

Caelos

Na pomyslné žánrové váze jasně převažuje drama, není to nijak ztřeštěná zábava. Ačkoli vtipných momentů je tady dost. Jeff Daniels je úžasný, dokonale jsem s ním soucítil, trochu jako já, Emma Stone také úžasná. Doufám že bude dostávat dobré role, je sympatická, příjemně se na ni kouká a herectví dostala do vínku požehnaně. Paper Man je jednoduše film o lidech, o pocitech, o pravém přátelství, o lásce, jednoduše o životě a vše je to zpracováno tak upřímně, lidsky. O lidské izolaci, každý má přeci občas pocit, že je obklopený všemi lidmi a světě, ale přitom je tak sám, vše je to jen kulisa, kulisa k životu, která je nám nucena od narození. Co je vůbec lidství? Úžasný film, po jeho skončení jsem se cítil tak nějak vnitřně potěšen, dojat. Pohlazení na duši. ()

kumpi

Snímek Paper Man jsem si hlavně pustil kvůli obsazení Emmy, která opět prokázala svoje herecké kvality a posunula tento příběh mezi moje 4* záležitosti. Celý film se vlastně nic neděje a může se zdát trošku nudný, ale i tak je stále na co koukat. Jeff Daniels jako poblázněný spisovatel a Ryan Reynolds jako jeho imaginární přítel a rádce taky obstáli a zprostředkovali tak kontrast komedie a drama. Řeší se zde problémy osamělosti, manželství a jiných běžných vztahů a díky tomu se dostáváme i do bodu zamyšlení. Sympatický film, kterému čtyřka neuškodí. :) ()

ecceHOMMO

Emma Stone vo filme neuveriteľne dominuje, Jeff Daniels jej niekoľkokrát dokonale asistuje a ostatní?.....proste sú tam. Ono film je to zvláštny ( tak ako sú zvláštne i jeho hlavné postavy), mnohí sa možno unudia k smrti, avšak nájdu sa i takí, ktorí v ňom uvidia čriepky zo seba samého a tým spatria celú nádheru a posolstvo filmu. ()

Fiftis odpad!

Venujem tejto strašnej snímke jej 100.komentár. Mala to byť inšpiratívne komediálna dráma, o jednom neobvyklom priateľstve. Slovíčko - komediálna, si môžeme rovno škrtnúť, pretože počas sledovania tejto snímky sa nie že nezasmejete, ale ani nepousmejete. V neposlednom rade bolo nepekným zistením, že nás nepotešia ani herecké výkony hviezd ako Jeff Daniels, Emma Stone, Lisa Kudrow či Ryan Reynolds. Práve Ryan sa asi musí neuveriteľne hanbiť, že súhlasil s touto snímkou, kde si zahral absolútneho gay-look magora. Ako drámu to môžeme brať všetkými desiatimi, pretože po dopozeraní budete cítiť určitú depresiu. Rozhodne môžeme konštatovať, že sa jedná o malú filmovú katastrofu. ()