Střepiny

(relácia)

Střepiny shrnují nejdůležitější kauzy uplynulého týdne a analyzují je v originálních reportážích. Poprvé byl pořad připravovaný redaktory zpravodajství vysílán v neděli 7. dubna 2002 a okamžitě se zařadil mezi nejsledovanější pořady TV NOVA. Úspěch je o to cennější, že nedělní prime time je opravdu „horkou půdou" z hlediska konkurenčního prostředí. (TV Nova)

Iggy odpad!

Nejvíc mě na tomhle pořadu irituje ten vlastní názor na konci každé reportáže. Ani v nejmenším mě nezajímá, jaký mají na věc názor redaktoři Novy. Uzavřít reportáž o kouření v restauracích, nebo na zastávkách, už si nevzpomínám, slovy: "Já osobně si myslím, že by lidé kouřit neměli." mi přijde poněkud debilní. ()

Lipi21 odpad!

Ta moudrost a "nestrannost" reportérů, prostě paráda. Jejich talent jak moudře a trefně vystihnout a zhodnotit celou reportáž jednou závěrečnou větou mě několikrát pořádně vytočila, ta moralizace, ohánění se objektivitou a "nejrůznějšími" úhly pohledů a na závěr divákovi elegantně podsunou svou pravdu. Takové pořady já pokládám za odpad a jen doufám, že není moc lidí, kteří ho berou vážně..nutno podotknout, že mi nemálo připomínají zpravodajství, jaké se dělalo za bývalého socialistického režimu. Větší manipulaci s divákem, která ze slov redaktorů sálá na míle daleko, si už ani představit neumím. ()

Jinny

Trapní moderátoři (zvlášť Andrea Němcová předvádí především svůj výstřih a výraz dominy) se snaží o cosi, co daleko lépe předvádí na ČT Nora Fridrichvá. Oproti 168 hodinám mají Střepiny jediné plus - občas nabízí řešení, zatímco Fridrichová takřka vždy skončí jen u ironických komentářů typu: "Stejně s tím nic nenaděláte". Se seriózní publicistikou ale mají Střepiny pramálo společného. ()

vanadium

Máme patent na pravdu. Natočíme reportáž tak, aby vypadala objektivně, ukážeme vám pohled ze všech stran - to je přece fér. Prošpikujeme to sice vlastními názory, ty jsou ale přece správné, rozumné. Na některé věci mají téměř všichni stejný názor, jen hlupák nebo psychopat by měl názor jiný - je tedy správný, proto vám ho prezentujeme i my z našich úst. Tím si uděláme půdu pro to, abychom vypadali správňácky a mohli s vámi manipulovat. Na věci, na které můžeme mít různé názory, vám podvědomě podsuneme ten náš - je přece rozumný a správný, v jiných věcech s námi přece souhlasíte! - a tedy i v tomto případě byste s námi měli souhlasit. Opravdu si stále myslíte něco jiného? Zvažte to, náš názor je přece správný, většinový, reportáž byla objektivní. Trochu s vámi manipulujeme, trochu hodně. Sice se vám snažíme předložit problém ze všech stran, ale stejně vám nakonec vštípíme to naše. Děláme to chytře, tak, že tyhle naše manipulace často ani nepostřehnete... ()

gotham odpad!

Na tomhle pořadu mi vadí už jen ty upoutávky, kde je vidět, jak jsou tvůrci pořadu jednostranní a bulvární. Navíc jsem zaznamenal několikrát zjevné pochybení ve faktech či naprostou neodbornost komentáře, zejména co se týkalo sportovních témat. Bylo vidět, že zkrátka tvůrci o této oblasti nevědí prakticky vůbec nic. Je to, jako když si přečtete v časopise o módě filmovou recenci :-)) 0% ()