Falling Cat

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1894, 1 min

Dvouvteřinové video, na kterém někdo pustí kočku z výšky asi jednoho metru. (jonyyy)

Radko

Dvojsekundový estetický šperk zachytáva plachtenie mačky a jej dopad na podložku. V pravom hornom rohu možno vidieť aj zatienenú ruku, ktorá kočkopád spustila. Ide o jeden z jedenástich chronofotografických filmov zachytávajúcich mačacie pohybové štúdie, ktoré vedec a vynálezca Étienne-Jules Marey vytvoril so svojím spolupracovníkom Georgesom Demenÿm v roku 1894 (obdobné sériové filmy tejto dvojice ukazovali králika, kozu, psa, vtákov i hmyz). ()

Zodd

První kočičí video a určitě jeden z prvních přírodovědných dokumentů (přikrášleno dle informací na Wikipedii) v jednom. Sám se na kočičí videa jako milovník těchto domácích šelmiček rád podívám, najdou se roztomilá i vtipná. Pokud jim nějaký idiot nedává toast na hlavu (hezky se do té absurdity trefili v South Parku) nebo nejsou tam schválně stresovány či provokovány pro pobavení. Očividně bych potřeboval více informací, abych si udělal lepší názor, ale tato roztomilá bílá (podle těch odstínů určitě) felis cattus u mě všechny zpomalené akční hrdiny strčí do kapsy. Pokud tedy najdete záznam i s těmi slowmo variacemi, pouhé dvě sekundy vás víceméně ošidí o detail různých poloh míci. Žuch na deku a finito. P.S. Zde najdete celou sérii kočičích videopokusů stejného tvora, byť zdejší film je vlastně jen jedna jeho část. https://m.youtube.com/watch?v=7RBj6Eit7ug ()

Arbiter

Nebýt výzvy v profilu Vojtina, tak na to ani nehrábnu. Nebýt prvotního překvapení z toho, jak moc mi to přišlo o ničem, tak jsem si to nepustil několikrát. Nebýt toho, že jsem si to pustil několikrát, tak to v žádnym případě nehodnotim. Nebýt toho, že jsem to chtěl ohodnotit, tak si nepřečtu ostatní komentáře v naději, že mi někdo osvětlí jak se takováhle věc vůbec hodnotit dá... nebýt toho, že jsem si v nich pak přečet Vojtinův komentář o tom, že to je složeno ze stopadesáti fotek a tu kočku tak museli stopadesátkrát pustit na zem, aby to vůbec mohlo vzniknout, tak si nepřečtu další komentáře a nezačínám se divit víc a víc tomu, co všechno tyhle dvě vteřiny schovávají.... Nebýt toho všeho, tak se nepouštim do psaní komentáře s osnovou podle mě ne-až-tak-nepodobnou myšlenkovým pochodům těch, které napadlo tolikrát upustit kočku na zem aby z toho udělali dvě sekundy videa kočky, co padá :-P ()

Naslund

To je nářez. Dokument, akčňák, drama a horor... vše vtěsnané do pouhé jedné vteřiny a natočené v předpředposledním století. Chvíli jsem si říkal, jestli to ta kočka zvládne ustát, ale raději nebudu nic prozrazovat těm, kteří ještě nevědí, jak dopadne. Každopádně by to chtělo ještě doplnit nějaký hudební štěk. ()

Nach

Padající kočka z roku 1894 ve vteřinovém záběru. Tohle bych zapsal do Guinnessovy knihy rekordů a kuriozit jako nejkratší krátkometrážní "film" (pokud tedy neexistuje ještě kratší... ale to už by hraničilo s fotografií). Tedy pokud se to za krátkometrážní vůbec může brát. Každopádně je to mnohem lepší zážitek, než podobné snímky z oné či pozdější doby. A já si to jdu pustit ještě jednou! ;) 65% ()

• Film vznikl jako experiment, zabývající se otázkou, zda kočka opravdu dopadne na všechny čtyři nohy současně. (Mr.Ocek)