Tajemství Enfieldu

• Česko Tajemství Enfieldů (viac)

Ve zdánlivě obyčejném domě v severolondýnském Enfieldu se začne odehrávat řada znepokojivých paranormálních událostí. Zprávy o přítomnosti nadpozemských sil, které se opakovaně snaží připravit o život jedenáctiletou Janet Hodgsonovou, brzy zaujmou vyšetřovatele paranormálních jevů jménem Maurice Grosse (Timothy Spall), který je přesvědčený, že v domě řádí poltergeist. Útoky jsou den ode dne násilnější a Maurice se nezastaví před ničím, jen aby Janet před těmito neznámými temnými silami ochránil. Mrazivý a hrůzostrašný film Tajemství Enfieldu vypráví neobyčejný, pravdivý příběh jednoho z nejdokumentovanějších a nejvíce šokujících případů poltergeista v novodobých dějinách. (Cinemax)

Naghavi

Po nadějné první epizodě byl pro mně horror dokoukat i zbylé dvě...Nějak se mi nechce o tom víc rozepisovat, je to natočené jako televizní inscenace a místy to dost nudí, což by se u tak silného námětu nemělo stát. ()

draxxi

Takhle...jako strasidelna historka dobry. Realicnost bych tomu moc nedaval. V kazdym pripade to bylo napinavy, hlavni hrdinove sympaticti, retro prostredi perfektni a pribeh se mi libil... 21/10/2022 68% ()

drkaldj

1. Je to takový mírně lepší nadprůměr. Herci celkem ujdou. Příběh už relativně známý. Najde se pár relativně dobrých momentů a scének. - 3* 2. Když by někdo viděl tolik důkazů musel by snad uvěřit. Proto mě štve když Janet nikdo nevěří. Zdá se mi že příběhově tam něco chybí, jakoby záměrně vyškrtnuli několik méně či více důležitých postav. - 3* 3. Vymítání bylo takové že ve mě nedokázalo vyvolat žádné pocity. Nebylo špatné (třeba že by působilo levně), zkrátka jen nemělo tu pořádnou šťávu. Dále mě zmátlo že nebylo vysvětleno, když se Janet dívá na sebe (své tělo s démonem uvnitř?) jak popíjí se sestrou a mámou, že by byla jakákoliv návaznost jak se dostala zpátky do svého těla nebo co to mělo teda být? To stejné na hřbitově s Maurice, proč ho viděla dvakrát? A jak z toho vydedukovala že to dělá on? A závěrečné něco jako vymítání bylo poněkud velké zklamání hlavně obsahově (stačilo jí říct jen sbohem?). - 2* Celkově průměrná minisérie. Jako doplněk historie a možného srovnání s V zajetí démonů 2 to stačí. Ovšem rozhodně to není série kterou bych si pustil vícekrát. ()